• انتشار: 5 نوامبر 2019
  • ساعت: 10:40
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 39298
پرینت

وزارت خارجه افغانستان به برخورد آی اس آی با سفیر افغانستان در اسلام آباد اعتراض کرد

جمهوری اسلامی افغانستان یکبار دیگر از حکومت پاکستان می‌خواهد روابط دیپلماتیک خود با افغانستان را در روشنایی و مطابقت با کنوانسیون‌های بین‌المللی و عرف پذیرفته شده دیپلماتیک وفق دهد.

وزارت امور خارجه، نسبت به احضار سفیر افغانستان در اسلام‌آباد از سوی سازمان استخباراتی پاکستان (آی اس آی) و برخورد نادرست نظامیان این کشور باوی، به شدت اعتراض کرد و این کار را خلاف موازین و عرف دیپلوماتیک خواند.

وزارت امور خارجه کشور ناوقت روز گذشته (دوشنبه، ۱۳عقرب) در خبرنامه‌یی از فراخواندن عاطف مشعل سفیر افغانستان در اسلام آباد در ارتباط با بدرفتاری با دیپلمات های پاکستانی در کابل، اعتراض کرد و گفت این رویداد بررسی خواهد شد و حکومت افغانستان به تأمین مصوونیت دیپلمات های این کشور و دیگر سفارتخانه‌ها متعهد است.

در خبرنامه آمده است جمهوری اسلامی افغانستان یکبار دیگر از حکومت پاکستان می‌خواهد روابط دیپلماتیک خود را با این کشور، در روشنایی و مطابقت با کنوانسیون‌های بین‌المللی و عرف پذیرفته شده دیپلماتیک وفق دهد.

پیش از این وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد ه بود سفیر افغانستان در اسلام‌آباد را احضار نموده و نگرانی خود را در زمینه امنیت کارمندان سفارت این کشور در کابل و دیگر شهرهای افغانستان، ابراز کرده است.

در خبرنامه وزارت خارجه پاکستان آمده‌است این دیپلمات‌ها دو روز گذشته در مسیر راه سفارت پاکستان در کابل با موانع روبه‌رو شدند و موتورسیکلت هایی به موتور آنها برخورد داده شده است.

سفارت پاکستان در کابل با بیان اینکه برخی از دیپلمات‌های این کشور در افغانستان مورد آزار قرار گرفته‌اند، تا زمان نامعلومی بخش قنسولی خود را مسدود نموده و صدور ویزه به افغان‌ها را متوقف ساخت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *