• انتشار: ۲۰ دلو ۱۳۹۴
  • ساعت: ۲۰:۵۸
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 7072
پرینت

وزارت انکشاف دهات ۵۵ پروژه انکشافی را اجرایی می کند

وزارت احیا و انکشاف دهات، قرارداد ساخت ۵۵ پروژه انکشافی را با نمایندگان شوراهای انکشافی/توسعه دهی قریه های ۱۳ ولایت امضاء کرد.

این پروژه ها در ۱۳ ولایت شامل بازساخت و نوساخت دیوار های استنادی، کانال ها، سربندها، سرک و پل می شود که به ارزش ۲۰۲ میلیون افغانی اجرایی می گردند.

انجنیر نصیر احمد درانی، وزیر احیا و انکشاف دهات، امروز (سه شنبه) حین امضای قرار داد این پروژه ها گفت: این پروژه ها به ارزش ۲۰۲ میلیون افغانی در ولایات بلخ، بغلان، بدخشان، پنجشیر، غور، پروان، بامیان، لغمان، تخار، پکتیا، فاریاب، نورستان و سرپل اجرایی می شوند.

مردم محل نیز در این پروژه ها سهم ده درصدی دارند.

آقای درانی افزود این پروژه ها نه تنها به قسمتی از مشکلات محیطی ۱۴،۲۶۲ روستا پاسخ خواهد گفت، بلکه ۱۵۰،۵۴۹ روز کاری را در پی خواهد داشت و زمینه اشتغال زایی کوتاه مدت را برای بیکاران محلات نیز فراهم میکند.

وزیر احیا و انکشاف دهات، از تطبیق کنندگان این پروژه ها خواست تا در قسمت کیفیت کار توجه کنند و از روستائیان خواست تا در امر حفظ و مراقبت از پروژه های انکشافی توجه کنند.

گفتنی است که تاکنون قرار داد ساخت و ساز ۲۷۶ پروژه به قیمت ۸۹۵ میلیون افغانی در مناطق سیلاب زده میان وزارت احیا و انکشاف دهات و نمایندگان شوراهای انکشافی عقد شده است.

این پروژه ها در حالی اجرایی می شوند که برخی از شهروندان کشور به دلیل متوازن نبودن برنامه های انکشافی از دولت انتقاد می کنند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *