• انتشار: 17 می 2017
  • ساعت: 18:10
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 20920
پرینت

وزارت انکشاف دهات ۱٫۸ میلیارد افغانی در قرارداد پروژه ها صرفه جویی کرده است.

وزارت احیاء وانکشاف دهات در سال مالی ۱۳۹۵  پنجاه و دو پروژه انکشافی را که قیمت اولی آن ۸٫۲ میلیارد افغانی بود، قرار داد کرده است.

انجنیر نصیر احمد درانی، وزیراحیاء وانکشاف دهات که امروز چهارشنبه در یک  نشست خبری در کابل گفت: “پس از بررسی دقیق ارزش واقعی ۵۲ قرارداد از ۸٫۲ میلیارد افغانی به ۶٫۵ میلیارد افغانی کاهش یافته و ۱٫۸ میلیارد افغانی صرفه جویی شده است.”

به گفته وزیر انکشاف دهات، تعدیل قرار دادها از رویداد های نادر در وزارت احیاء و انکشاف دهات بوده و به دو مورد انجامیده است.

آقای درانی گفت که در نتیجه تعدیل دو قرار داد بیش از یک میلیون دالر از شرکت تطبیق کننده به حکومت بازگردانده شده است.  او افزود، “شماری از موسسات همکار برنامه همبستگی ملی که اکنون جایش را به برنامه میثاق شهروندی داده است، به دلیل کم کاری ها بیشتر از ۶۴ میلیون افغانی جریمه شده اند.”

آقای درانی همچنان گفت که درجریان سال مالی ۱۳۹۵ چهارقضیهء تخطی از قانون که در آن نزدیک به بیست تن از کارکنان این وزارت متهم شناخته شده اند، به مراجع عدلی وقضایی فرستاده شده اند.

او به مشکلاتی از جمله تهدید های امنیتی در برابر برخی پروژه های وزارت احیاء وانکشاف دهات اشاره کرد اما وعده داد که وزارت اش در همکاری با مسوولان امنیتی ولایات وبا استفاده از افراد بانفوذ، بر رفع مشکلات کوشیده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *