• انتشار: 4 فوریه 2017
  • ساعت: 15:18
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 18343
پرینت

وزارت انکشاف دهات برنامه های سال مالی ۹۶ اش را مشخص کرد

وزارت احیا و انکشاف دهات برای سال مالی ۱۳۹۶، بیش از ۲۶۵میلیون دالر بودجه انکشافی دارد که قرار است در سکتورهای ترانسپورت، آبیاری، معیشت، انکشاف محل، تهیه آب آشامیدنی و حفظ الصحه محیطی و سکتور برق به مصرف برسد.

خبرنامه ای که این وزارت منتشر کرده گفته است که در سال مالی ۱۳۹۶ خورشیدی ۷۰ میلیون دالر از بودجه اش را به سرک سازی اختصاص داده است.

وزارت احیا و انکشاف دهات در سال مالی ۹۶ خورشیدی بیش از ۲۶۵ میلیون دالر بودجه دارد.

این وزارت، در نظر دارد در بخش های ترانسپورت، آبیاری، معیشت، انکشاف محل، تهیه آب آشامیدنی و حفظ الصحه محیطی و سکتور برق بودجه اش را به مصرف برساند.

به نقل از خبرنامه وزارت احیا و انکشاف دهات، در این سال بیش از ۷۰۵ کیلومتر سرک -آسفالت و جغل اندازی- و ۱۶۹۱ متر پل در ۳۴ ولایت کشور ساخته می شود.

وزارت انکشاف دهات می گوید که پروژه‌های سرک‌سازی برنامه ملی راه‌سازی روستایی وزارت احیا و انکشاف دهات، در ۳۴ ولایت کشور به شکل متوازن تطبیق و عملی ‌می شود.

در عین حال، وزارت احیا و انکشاف دهات از طریق برنامه ملی راه سازی روستایی این وزارت، در جریان سال مالی ۱۳۹۶، بیش  از ۳۹۰۰ کیلومتر سرک را مورد حفظ و مراقبت دوامدار قرار می‌دهد.

هم‌چنین، این وزارت در خبرنامه اش گفته که برای مناطق و ولایت‌های آسیب‌پذیر که در ایام زمستان در اثر برف‌باری‌های سنگین و برف کوچ‌ها راه‌های مواصلاتی مسدود می‌گردد، پروژه‌های اضطراری برای پاک‌کاری و باز کردن آن روی دست دارد.

به تازگی هفته گذشته، در اثر برف‌ باری‌های سنگین و برف کوچ‌ها راه‌های مواصلاتی یک تعداد از ولسوالی‌ها شامل ولایت‌های بامیان، پنجشیر، نورستان، بدخشان، غور، بغلان، پروان و دایکندی مسدود گردیده بود که در اسرع وقت توسط شوراهای انکشافی قریه‌ها و دیگر قراردادی‌های این وزارت سرک‌ها پاک‌کاری شده و راه‌های مواصلاتی دوباره به روی وسایط و مردم باز گردیده است.

قابل یاد آوری است که وزارت احیا و انکشاف دهات از طریق برنامه‌های ملی خود طی چند سال گذشته، بیش از ۵۰هزار کیلومتر سرک روستایی را در سراسر کشور ساخته که در حال حاضر بیش از ۵۹درصد مردم دهات به راه‌های مواصلاتی دسترسی پیدا کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *