• انتشار: ۳۰ حمل ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۶:۴۰
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 20187
پرینت

وزارت اقتصاد: حکومت برای پشتیبانی بخش خصوصی تلاش می کند

مقام‌ها در وزارت اقتصاد می‌گویند که راهکار مشارکت دولتی و بخش و خصوصی می‌تواند در بخش جذب سرمایه گذاری‌های تولید برق، زیربناها، معادن و انتقال برق بیشتر کمک کند.

مسؤولان اتاق تجارت و صنایع می‌گویند که با عملی شدن این طرح، علاوه بر افزایش فراورده‌های داخلی، برای سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی در کشور اعتمادسازی خواهد شد.

به نقل از طلوع نیوز، شفیق عطایی، معاون اتاق‌های تجارت و صنایع، گفت: «ایجاد تشویق‌هاست، حمایت‌های مالی‌است که از طرف حکومت صورت می‌گیرد که این راهکارهایی است که کمک می‌کند ما پالیسی مشارکت عامه و خصوصی را بتوانیم به گونۀ درست در افغانستان عملی سازیم.»

اجمل حمید عبدالرحیم‌زی، سخنگوی وزارت مالیه، گفت: «هدف از پالیسی مشارکت عامه و خصوصی اینست که امکانات و توانایی دولت و بخش خصوصی در مقابل هم قرار گرفته و در نتیجۀ آن در قسمت سرمایه‌گذاری بستر مناسب را فراهم کنیم.»

در همین حال، وزارت اقتصاد می‌گوید که راهکار مشارکت دولتی و بخش و خصوصی می‌تواند در بخش جذب سرمایه گذاری‌های تولید برق، زیربناها، معادن و انتقال برق بیشتر کمک کند.

سهراب بهمن، سخنگوی وزارت اقتصاد، گفت: «مشخصاً در بخش می‌تواند افغانستان را کمک کند در سرمایه گذاری‌های بزرگ که در بخش انرژی است در بخش زیر ساخت‌ها است در بخش معادن و انتتقال برق می‌تواند مؤثر باشد.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *