• انتشار: 28 جولای 2015
  • ساعت: 17:05
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 1273
پرینت

وزارت احیا و انکشاف دهات در شش ماه ۴۹ درصد بودجه اش را مصرف کرد

 وزارت احیا و انکشاف دهات در شش ماه گذشته حدود ۵ هزار پروژه در ۳۴ ولایت کشور اجرا کرده است. هزینه این پروژه ها بیش از ۱۴۴ میلیون دالر است.

این پروژه ها در بخش های آبرسانی، آبیاری، انرژی روستایی، ترانسپورت، حمایت از بخش تعلیم و تریبه، صحت و اعمار پروژه های انکشافی می باشد.

نصیر احمد درانی، وزیر احیاء و انکشاف دهات امروز (سه شنبه) هنگام ارایه کارکرد برنامه های ۱۰۰ روز نخست خود گفت که در شش ماه گذشته، ۴۹ درصد بودجه وزارت صرف پروژه های انکشافی شد.

آقای درانی همچنین افزود که طی شش ماه گذشته قرارداد ۳۱۲ پروژه انکشافی در بخش های آبرسانی، آبیاری و ترانسپورت به ارزش بیش از ۱٫۷ میلیارد افغانی نیز امضاء شده است.

وی اظهار خوشحالی کرد که توانسته است با اجرایی کردن پروژه ها ۴ ولایت محروم کشور –سمنگان، دایکندی، سرپل و نمیروز- را به رفاه و امکانات نسبتا خوب برساند.

این وزارت همچنین اداره ای به منظور از بین بردن فساد مالی و اداری و سرعت بخشیدن به کارهای مراجعین ایجاد کرده است.

وزارت احیاء و انکشاف دهات توانسته است در شش ماه گذشته ۱۲۷۲ پروژه ابرسانی، ۱۰۶۸ پروژه آبیاری، ۲۱۳ پروژه انرژی روستایی، ۱۵۵۹ پروژه ترانسپورت، ۱۵۵ پروژه حمایت از سکتور تعلیم و تربیه، ۱۱ پروژه حمایت از سکتور صحت و ۵۱۹ پروژه در بخش انکشاف محلی را انجام دهد.

لازم به ذکر است که وزارت احیاء و انکشاف دهات اولین وزارتی است که کارکرده های ۱۰۰ روز نخست خود را ارایه می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *