• انتشار: 11 ژانویه 2017
  • ساعت: 16:02
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17408
پرینت

ورود دانشجویان بدحجاب به دانشگاه هرات ممنوع شد

مسئولان دانشگاه هرات قانونی را وضع کرده اند که بر اساس آن مانع ورود دانشجویان بد حجاب به این دانشگاه می شوند.

آنان می‌گویند، دانشگاه‌ها در تمامی کشورهای دنیا مرکز تحول فکری، اخلاقی و محل عرضۀ ارزش‌های نوین انسانی، علمی و تاریخی‌ است، اما این تحول باید بر بنیاد ارزش‌های دینی و اسلامی باشد.

مسئولان می‌گویند، پس از این که شکایت‌های در بارۀ عدم رعایت حجاب اسلامی از سوی دانشجویان در هرات بالا گرفت، آنان تصمیم گرفتند که دیگر به دانشجویانی که حجاب اسلامی را رعایت نمی‌کنند، اجازۀ ورود ندهند.

حسن فرید، معاون علمی دانشگاه هرات می‌گوید، پس از این، بی‌حجابی در داخل دانشگاه قابل پذیرش نیست و دانشجویانی که حجاب‌ را رعایت نکنند، از صنوف درسی اخراج خواهند شد.

اما دانشجویان دانشگاه هرات در این باره دیدگاه‌های گوناگونی دارند. برخی‌ها از این اقدام استقبال می‌کنند، اما برخی دیگر این کار مسؤولان دانشگاه را تمسخرآمیز دانسته و می‌گویند، مسؤولان به جای بالابردن کیفیت آموزش، روی موضوعات ساده و فرعی تمرکز دارند.

آگاهان دینی نیز به این باورند که برخی از جوانان به علت نداشتن آگاهی از دموکراسی و تقلید از لباس پوشی غربی‌ها بدون در نظرداشت معیارهای اسلامی، به گونه‌یی در جامعه ظاهر می‌شوند که تحت هیچ شرایطی با ارزش‌های اسلامی برابر نیست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *