• انتشار: ۲۲ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲۱:۵۲
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 20789
پرینت

ورود افراد مشکوک به ولایت های شمالی کشور ممنوع شد

وزارت امور داخله‌ی افغانستان به پولیس پروان دستور داده است تا آن دسته از افراد مشکوک را که به ولایت‌های شمال می‌روند در مسیر کابل-پروان متوقف کنند.

پولیس پروان می‌‍‌‌‌‌‌گوید در هفت روز گذشته، از ورود صدها تن از باشندگان ولایت‌های جنوبی که قصد سفر به ولایت‌های شمال را داشته اند جلوگیری کرده و این افراد را دوباره به کابل برگشت داده اند.

محمد ایاز، فرمانده پولیس شاهراه پروان در این مورد گفت: “برای ما در تاریخ ۱۴ثور هدایت داده شد که بازرسی‌های ما شروع شود، تا افراد مشکوک که در موترهای ۳۰۳ و ۳۰۴ به ولایت‌های شمال کشور می‌روند بازرسی شوند و در موتری که ۱۵ نفر، ۲۰ نفر و ۳۰ نفر می‌باشند گفته شده است که درصفوف طالبان می‌روند. پس از این هدایت وزارت داخله به صدها موتر را بازرسی کرده ایم و افراد مشکوکی که به شکل گروهی بوده اند دوباره به سوی کابل بازگشت دادیم و از رفتن شان به شمال جلوگیری کردیم.”

این اقدام پس از آن صورت گرفته است که در چند روز گذشته چندین گروه از افراد مشکوک که می‌خواستند به شمال کشور بروند، متوقت شدند.

در آخرین مورد پولیس کندز گروهی از افراد مشکوک را که می‌گفتند برای نشتر زدن کوکنار به شمال آمده اند، دستگیر کرد.

بیشتر این گونه افرادهدف از سفرهای گروهی شان به ولایت‌های شمال کشور را کارعنوان می‌کنند.

این موضوع ظاهرآ حکومت، به ویژه نهادهای امنیتی را نیز نگران کرده است که مبادا این افراد به بهانه‌ی کار، به صفوف گروه‌های هراس‌افگن یکجا شوند و جنگ را در شمال شعله ورتر کنند.

هم اکنون جنگ‌های شدیدی در شماری از ولایت‌های شمال جریان دارد و گزارش‌های منتشر شده است که جنگجویان طالبان از هر گوشه و کنار کشور برای اشتراک در جنگ شمال به ویژه کندز به این ولایت‌ها می‌روند.

افزون بر این، در بیست روز گذشته پولیس کابل نیز صدها تن از این افراد را در دروازه‌های کابل بازداشت و مانع این افراد به ولایت‌های شمال کشور شده اند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *