• انتشار: ۱۱ ثور ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۶:۲۴
  • سرویس: ورزشی
  • کدخبر: 9089
پرینت

ورزشکاران بامیان از نبود امکانات و بی توجهی دولت شکایت دارند

شماری از ورزشکاران در ولایت بامیان از نبود امکانات و عدم توجه دولت برای ایجاد فضای مناسب ورزشی، شکایت دارند.

آنان می گویند به رغم نبود امکانات، برای رشد ورزش در این ولایت تلاش می کنند و در این راستا، به پیشرفت هایی نیز دست یافته اند.

ورزشکاران بامیان در یک و نیم دهه گذشته به پیشرفت های چشمگیری دست یافته اند. شماری از آنان توانسته اند ضمن کسب عضویت تیم های ملی کشور، موفق به کسب ده ها مدال طلا، نقره و برنز از مسابقات ورزشی در سطح ملی و بین المللی شوند.

درحال حاضر بیشتر از پانزده باشگاه رشته های مختلف رزمی و نزدیک به بیست تیم والیبال و فوتبال، در کنار پنج اسکی کلپ در این ولایت فعالیت دارند. با این وجود تاکنون به ساخت ورزشگاه معیاری در بامیان توجهی صورت نگرفته و ورزشکاران این ولایت از نبود مکان و امکانات مناسب، رنج می برند.

خداداد احمدی مسئول فدراسیون کونگ فوتوآ و باشگاه رزمی عقاب در بامیان به خبرگزاری رها گفت که دولت از ورزشکاران این ولایت حمایت نمی کند: “تمام ورزشکاران در بامیان، از لحاظ نبود امکانات با مشکلات جدی مواجه اند. دولت تا کنون به این مشکلات توجهی نکرده است و به همین دلیل ورزشکاران، خود وارد اقدام شده اند، چنانچه هنرجویان باشگاه ما، برای نصف سطح محل تمرین شان، با پول شخصی فرش خریده اند”.

صدایی که شنیده نشد

ورزشکاران بامیان، با آنکه بارها مشکلات شان را با مسئولان در بامیان و کابل در میان گذاشته اند اما تا  هنوز کسی صدای شان را نشنیده و شاهد اقدام موثری در این زمینه نبوده اند. با آنکه دو سال پیش یک ورزشگاه سرپوشیده کوچک از سوی وزارت مبارزه با مواد مخدر در مرکز بامیان ساخته شده است، اما این ورزشگاه نتوانسته است، مشکلات ورزشکاران این ولایت را مرفوع کند.

خداداد احمدی می گوید:” این ورزشگاه در ساحه بسیار کوچک و با امکانات محدود ساخته شده است. از همین رو تمامی ورزشکاران به آن دسترسی ندارند”.

بی باوری به وعده های دولت

ورزشگاه شهید مزاری در مرکز بامیان، تنها مکانی است که جوانان این ولایت، مسابقات ورزشی والیبال و فوتبال را در آن برگزار می کنند. زمین این استدیوم تا هنوز خاکی و نا هموار است و مکان مناسبی برای تمرینات ورزشی به شمار نمی رود.

عبدالخالق شهیدانی از دیگر ورزشکاران بامیان گفت که دولت بارها وعده سپرده تا این ورزشگاه را بازسازی می کند اما تا هنوز اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

آقای شهیدانی افزود که خرابی زمین این ورزشگاه، مشکلات زیادی را برای ورزشکاران به بار آورده است:”نا همواری زمین این ورزشگاه، سبب زخمی شدن شماری از ورزشکاران و در برخی مواقع حتا شکستن دست و پای آنان می شود”.

در همین حال، صالح محمد نزهت، آمر اداره ورزش بامیان، با تایید عدم همکاری دولت با ورزشکاران بامیان می گوید که ریاست تربیت بدنی در نظر دارد تا زمین استدیوم ورزشی شهید مزاری را در سال آینده خورشیدی، سبزه کاری کند: ” همچنان زمینی برای ساخت یک ورزشگاه بزرگ و معیاری از سوی اداره ولایت بامیان در نظر گرفته شده است و چنانچه این زمین در اختیار ریاست تربیت بدنی قرار بگیرد، کار ساخت این ورزشگاه، در آینده نزدیک آغاز خواهد شد”

این در حالیست که چندی پیش، همایون خیری رئیس اداره تربیت بدنی کشور در سفری به بامیان، به ورزشکاران این ولایت وعده سپرد که هرچه زودتر به مشکلات شان رسیدگی می کند. ورزشکاران بامیان اما می گویند که بارها به اینگونه وعده های دولت که هیچگاهی عملی نمی شوند، بی باور شده اند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *