• انتشار: 24 جولای 2016
  • ساعت: 00:39
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 11252
پرینت

واکنش کشورهای جهان به حادثه حمله تروریستی کابل

مقامات در وزارت های داخله و صحت افغانستان آمار جدید تلفات حادثه تروریستی حمله به تظاهرکنندگان جنبش روشنایی را ۸۰ کشته و بیش از ۲۰۰ زخمی اعلام کردند.

 

در پی وقوع این حادثه بسیاری از کشورهای دنیا حتی شورشیان طالبان که خود تاکنون مسبب بسیاری از حملات این چنینی بوده اند، آن را به شدت محکوم کردند.

خبرگزاری اعماق که وابسته و از حامیان گروه تروریستی داعش می باشد به نقل از این گروه ترویستی نوشت که داعش مسئولیت این رویداد را به عهده گرفته است.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور ضمن محکوم کردن این حادثه، روز یکشنبه (دوم اسد/مرداد) را عزای ملی برای تمام افغانستان اعلام کرد.

داکتر عبدالله رئیس اجرایی کشور نیز در بیانیه ای این حادثه را محکوم کرد و به تمامی نهادهای امنیتی دستور داده تا عاملان این حمله تروریستی را دستگیر نمایند.

دیگر سران و رهبران کشور نیز هر یک به نوبه خود این حادثه تروریستی را به شدت محکوم کردند.

جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید آمریکا از جانب مقامات کشورش این حادثه تروریستی را به شدت محکوم کرده و گفت که مردم آمریکا به همراه جامعه جهانی با قاطعیت به همراه مردم افغانستان هستند و نسبت به این رویداد تروریستی با بازمانده های این حادثه احساس همدردی می کنند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری کشور روسیه نیز در بیانیه ای به رهبران دولت وحدت ملی و مردم افغانستان این حادثه تروریستی را به شدت محکوم کرده و گفت که روسیه آماده همکاری با افغانستان در امر مبارزه با تروریسم می باشد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل نیز با ارسال بیانیه ای این حادثه تروریستی را به شدت محکوم کرده است و اظهار همدردی با خانواده های قربانیان کرده است.

وزارت خارجه پاکستان نیز در بیانیه ای نوشت، “مردم و دولت پاکستان مراتب تسلیت شان را به مردم و دولت افغانستان اعلام می کنند و این حادثه تروریستی را به شدت محکوم می کنیم.”

مقامات کشور هند از جمله رئیس جمهوری این کشور و نارندرا مودی نیز در پیام هایی جداگانه این حادثه تروریستی را به شدت محکوم کردند و با خانواده های قربانیان این حادثه اظهار همدردی کردند.

به همین ترتیب بسیاری دیگر از ملت ها و سران کشورها این حادثه را با شدیدترین الفاظ محکوم کردند و با مردم افغانستان اظهار همدردی کرده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *