• انتشار: 31 آگوست 2016
  • ساعت: 13:30
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 12824
پرینت

واکنش وزارت دفاع ملی به بیانیه گروه طالبان در خصوص افزایش تلفات غیرنظامیان

وزارت دفاع ملی گفته است که بیانیه اخیر گروه طالبان که در آن مسئولیت اکثر تلفات غیرنظامیان بر دوش نیروهای امنیتی دولت انداخته شده است، تبلیغات این گروه تروریستی می باشد و برخلاف تصور آنان، اکثر این تلفات بر گردن خود طالبان است.

وزارت دفاع ملی کشور با صدور بیانیه ای گفته است وب سایت گروه تروریستی طالبان که از پاکستان کنترول می شود در رابطه با افزایش تلفات غیرنظامیان دیروز مطلبی را منتشر کرد که در آن اداره “جلوگیری از تلفات ملکی” این گروه طی گزارشی ۳ ماهه، مسئولیت اکثر تلفات غیرنظامیان در کشور را بر گردن نیروهای امنیتی انداخته است.

بیانیه می افزاید وزارت دفاع ملی افغانستان این گزارش منتشر شده از سوی گروه طالبان را به طور کامل رد می کند و آن را کوششی ناکام به منظور پرده پوشی از جنایات شان در برابر مردم افغانستان می داند.

“مردم افغانستان با چشمان باز می بینند که طالبان و دیگر حلقات تروریستی خارجی از قبیل پنجابی ها، چیچینی ها، عرب ها، یغورها، تاجکستانی ها ،ازبکستانی ها به مشوره جنرالان پاکستانی چگونه از هموطنان ما قربانی می گیرند.”

بیانیه علاوه کرده است “اجرای حملات انتحاری در مناطق مزدحم، جاسازی ماین های کنار جاده ای، هدف قراردادن نیرو های امنیتی از خانه های ملکی، اختطاف و ترور همه از تاکتیک های تروریستی هستند که طالبان قصدا بکار برده تا هموطنان ما را به خاک و خون کشانیده و ترس و وحشت را در اذهان عامه ایجاد نمایند.”

اداره امداد رسانی سازمان ملل متحد در رابطه به تلفات غیرنظامیان در شش ماه نخست سال ۲۰۱۶ گزارشی را منتشر کرد که نشان می داد از جنوری سال ۲۰۱۵ الی ماه جون ۲۰۱۶ تعداد ۱۶۰۱ غیرنظامی کشته شده و ۳۵۶۵ تن دیگر زخمی گردیده اند.

در این گزارش صراحتا اعلام شده بود که ۶۰ فیصد این آمار از سوی طالبان کشته و زخمی شده اند، و همچنین شمار زیادی از غیرنظامیان دیگر در جنگ های رو در رو، حملات انتحاری و انفجار ماین های کنار جاده ای کشته و زخمی شده اند.

بیانیه وزارت دفاع تاکید می کند که نیروهای دفاعی و امنیتی دولت افغانستان فرزندان اصیل و نجیب این سرزمین می باشند که یگانه هدف شان نگهداری هموطنان شان از گزند طالبان و دیگر تروریستان وابسته خارجی بوده و در این راه همیشه قربانی داده اند.

وزارت دفاع همچنین افزوده است که تاریخ معاصر افغانستان ثابت خواهد کرد که گروه طالبان یک گروه تروریستی بوده که به دستور بیگانگان مردم افغانستان را به خاک و خون می کشاند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *