• انتشار: ۱۶ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۳:۵۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23368
پرینت

واکنش ها به فاجعه در روستای میرزاولنگ/ آیا دردی دوا خواهد شد؟

در پی بروز یک فاجعه دیگر انسانی در روستای میرزاولنگ ولسوالی صیاد ولایت سرپل، مقام های دولتی با نشر اعلامیه ای، این عمل تروریستان وابسته به گروه طالبان را ددمنشانه خواندند و تقبیح کردند.

تصویر از رسانه های اجتماعی

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان با نشر اعلامیه ای؛ کشتن بیرحمانه تعداد کثیری از افراد ملکی به‌خصوص اطفال و زنان در قریه میرزاولنگ ولایت سرپل را به شدیدترین الفاظ محکوم کرده و گفته از افزایش حمله بر افراد ملکی ابراز نگرانی می کند.

در اعلامیه ای که از سوی این نهاد منتشر شده امده است که تیرباران (کشتن) افراد ملکی یک عمل وحشیانه، شنیع، غیرانسانی و غیرقانونی بوده که در مغایریت صریح با احکام دین مقدس اسلام، قواعد حقوق بشر دوستانه بین‌المللی و قوانین ملی قرار دارد.

کمیسیون حقوق بشر می گوید که هدف قرار دادن و کشتن بیرحمانه افراد ملکی از مصادیق جرایم جنگی به شمار رفته و عاملین آن باید مورد پیگرد عدلی و قضایی قرار گیرند.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از دولت افغانستان و به ویژه از نیروی امنیتی کشور تقاضا می‎کند تا عاملین قضیه متذکره را هرچه عاجل شناسایی، مورد پیگرد عدلی قرار داده و در تامین امنیت جان شهروندان کشور از هیچ سعی و تلاشی دریغ نورزیده و مصونیت شان را تضمین کنند.

عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری، سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی و محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی نیز در اعلامیه های جداگانه به این رویداد خونین پرداخته اند و ان را تقبیح کرده اند.

این اولین مورد نیست که تروریستان گروه طالبان اقدام به تیرباران افراد ملکی می کنند؛ در ولسوالی تیوره نیز نزدیک به ۵۰ تن توسط گروه طالبان تیرباران شدند.

مقام های حکومتی تنها با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستان را تقبیح می کنند و برای شهدا بهشت و زخمیان سلامتی ارزو می کنند.

آیا صدور این بیانیه ها دردی را دوا خواهد کرد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *