• انتشار: ۲۷ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۰۰:۰۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 29880
پرینت

واکنش ها به ترور جنرال رازق

ترور جنرال رازق فرمانده پلیس قندهار واکنش های گسترده ملی و بین المللی را در پی داشت.

به گزارش رها، ترور جنرال رازق فرمانده امنیه قندهار با واکنش‌های گسترده ملی و بین الملی روبرو شد.
محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان ضمن ابراز همدردی با مردم قندهار، به مردم این ولایت وعده داد که “وضعیت امنیتی بزودی به حالت عادی بر می گردد”.
دکترعبدالله، رئیس اجراییه دولت وحدت ملی، جنرال رازق را یک فرمانده “قدرتمند و استوار” خواند و افزود که او سال‌ها در برابر دشمنان افغانستان “شجاعانه” جنگید.
رؤسای پیشین امنیت ملی نیز در پیام‌هایی کشته شدن این فرمانده مقتدر پلیس را محکوم کردند. رحمت الله نبیل در فیسبوکش نوشت: “فرزند واقعی این خاک امروز کشته شد. چه قهرمانی! او عامل ثبات در قندهار بزرگ بود.”
امرالله صالح او را “نماد راستین از وطن دوستی و شجاعت” توصیف کرد و افزود: “او توانسته بود شبکه گسترده و ریشه‌دار مردمی را برای حمایت از دولت و نیروهای تحت فرمانش ایجاد نماید و ثبات را در قندهار حکفرما سازد.”
محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرائیه نیز در پیامی در صفحۀ رسمی فیسبوکش نوشت که حمله قندهار یک دسیسه سازمان یافته از قبل بوده و سد آهنینی که رازق با درایت و تدبیر، با شجاعت واخلاق خود در برابر تروریزم ایجاد کرده بود، شکسته شد.

عطامحمد نور رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی نیز گفته که جنرال عبدالرازق فرزند صادق و فداکار این کشور، در پی یک توطئه ی ناجوان مردانه، به شهادت رسیده است.
صلاح‌الدین ربانی، وزیر خارجه نیز در پیامی نوشت: جنرال عبدالرازق فرمانده جسور و یکی از بازوان توانمند مردم افغانستان در جنگ با تروریزم و خار چشم دشمنان این سرزمین بود. ضمن محکوم کردن این جنایت، شهادت او را ضایعه کلانی برای دولت و مردم افغانستان می پنداریم، اما دشمنان بدانند که مردم در برابر توطئه های آنها کوتاه نخواهند آمد.
نارندرا مودی نخست وزیر هند نوشت که از وقوع رویداد قندهار شوکه شده و هند این حمله را شدیداً محکوم می کند.

مودی گفته است که تأسف عمیق خود را به خاطر کشته شدن جنرال رازق ابراز می کند، زیرا افغانستان ارشد ترین مقام نظامی خود در قندهار را از دست داده است.
عمران خان، نخست وزیر پاکستان حمله تروریستی قندهار که والی، فرمانده پولیس و رئیس امنیت ملی را هدف قرارداد محکوم کرد و این حادثه را به رییس جمهور غنی، خانواده های قربانیان و مردم افغانستان تسلیت گفته است.
عمران خان در تویتر خود نوشته است که صلح و امنیت پاکستان به صلح و امنیت افغانستان وابسته است.
کاربران شبکه های اجتماعی افغانستان به خصوص فیسبوک نیز واکنش گسترده ای به این رویداد نشان داه است و با انتشار عکس وی با خانواده او ابراز همدردی و غم شریکی کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *