• انتشار: 6 سپتامبر 2016
  • ساعت: 21:48
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 13125
پرینت

واکنش موسسه بین المللی CARE پس از حمله شورشیان به دفتر این نهاد در کابل

موسسه خیریه بین المللی CARE پس از حمله شورشیان مسلح به دفتر این موسسه در منطقه شهر نو کابل واکنش نشان دادند.

گروهی از مهاجمان مسلح شامگاه روز گذشته حمله ای را مقابل دروازه ورودی این موسسه راه انداختند، و درگیری آنها با نیروهای امنیتی تا صبح امروز ادامه داشت. در پایان سه مهاجم این رویداد به هلاکت رسیدند و یک غیرنظامی نیز کشته شد.

تاکنون مشخص نیست که هدف اصلی حمله شورشیان چه کسی بوده است، اما نهادهای امنیتی و موسسه CARE در حال ارزیابی وضعیت هستند.

ولفگانگ جامان سرمنشی و رئیس این موسسه خیریه بین المللی در پیامی گفت:

“اول و مهمتر از همه این است که خوشحالیم تمامی کارکنان ما در کابل در امان هستند. آنها هم اکنون توسط مقامات مربوطه معاینه می شوند و کمک های مورد نیازشان را دریافت می کنند. حمله شب گذشته نشان دهنده زندگی عادی تاسف بار و توام با خشونت برای بسیاری از خانواده های افغان است. برای این خانواده ها، کمک های بشردوستانه به شدت خود ادامه می یابد.”

براساس گزارشی از سازمان ملل، بیش از ۵۱۰۰ غیرنظامی در شش ماهه اول سال میلادی جاری در درگیری های افغانستان کشته و یا زخمی شده اند. بیش از هشت میلیون نفر در افغانستان نیازمند دریافت کمک های بشردوستانه هستند که از سوتغذیه، خدمات صحی و تداوم بیجاشدگی رنج می برند. بیشتر این بیجاشدگان زنان و کودکان هستند.

جامن افزود فضا برای فعالیت های بشردوستانه در سال های اخیر در افغانستان خطرپذیرتر شده است. باوجود این، ما همچین مشتاق هستیم تا وظیفه مهم خویش را در اسرع وقت در افغانستان به انجام برسانیم. بسیار خوشحالیم که در رویداد شب گذشته حادثه ای برای کارکنان مان پیش نیامد. ما همچنین تاکید می کنیم که مرزی مشخص باید میان فعالیت های نظامی و بشردوستانه تعیین گردد.

موسسه خیریه بین المللی care یک نهاد مستقل، بی طرف و کمک رسان بین المللی است که از پنجاه سال پیش تاکنون در افغانستان حضور داشته است، و به افراد نیازمند جامعه خدمات تحصیلی، و زندگی در شرایط دشوار می دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *