• انتشار: ۲۱ ثور ۱۳۹۵
  • ساعت: ۲۲:۴۴
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 9516
پرینت

واکنش سریع سازمان شفافیت بین الملل به اظهارات دیوید کامرون

سازمان شفافیت بین الملل نسبت به اظهارات نخست وزیر بریتانیا مبنی بر اینکه افغانستان و نیجریه از فاسدترین کشورهای جهان هستند واکنش سریعی از خود نشان داد.

 

کوباس دو سواردت مدیر اجرایی سازمان شفافیت بین الملل نسبت به اظهارات دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا مبنی بر اینکه افغانستان و نیجریه از فاسدترین کشورهای جهان هستند واکنش سریعی از خود نشان داد.

آقای سواردت در پیامی نوشت “هیچ شکی نیست که افغانستان و نیجریه تاکنون درجه بالایی از فساد را در کشورهایشان تجربه کرده اند. اما رهبران این کشورها با اراده محکمی گفته اند که به دنبال تغییر در کشورهایشان هستند. نشست ضد فساد لندن نیز فرصتی را برای این دو کشور و تمامی دیگر کشورها که می خواهند دوران جدیدی را تجربه کنند فراهم کرده است.  این سخنان همان اندازه که متوجه دیگر کشورها می باشد متوجه بریتانیا نیز می باشد. ما نباید فراموش کنیم که با فراهم کردن فضایی امن برای اربابان فساد، بریتانیا و متعلقات سلطنتی اش بخش اعظمی از مشکلات فساد را در دنیا تشکیل می دهند.”

دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا لحظاتی پیش در مراسمی سهوا به ملکه الیزابت گفت که افغانستان و نیجریه به احتمال زیاد جزو فاسدترین کشورهای دنیا هستند.

وی با اشاره به نشست ضد فساد که قرار است پنجشنبه در لندن برگزار شود گفت ما میزبانی رهبران دو کشور افغانستان و نیجریه که به احتمال زیاد از فاسد ترین کشورهای دنیا هستند را به عهده داریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *