• انتشار: ۱۰ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۳:۳۵
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27888
پرینت

واکنش داکتر عبدالله به حملات تروریستی صبح امروز در کابل

به دنبال وقوع دو انفجار انتحاری در منطقه شش درک شهر کابل و کشته و زخمی شدن شماری در این رویدادها، ریاست اجراییه کشور با انتشار پیامی نوشته است که تروریستان جبون و خداناشناس امروز بار دیگر با حملات بزدلانه در ساحۀ حوزۀ نهم شهر کابل، جمعی از خبرنگاران و گروه‌های امدادرسان را به شهادت رسانیده و شماری دیگر را زخمی ساختند.

اعلامیه ریاست اجراییه علاوه می کند که «این حملات وحشیانه و مغایر با تمام موازین اخلاقی، انسانی و اسلامی را محکوم می ‌کنیم. به قربانیان این رویداد غم‌انگیز بهشت‌برین، به زخمی‌ها شفای عاجل و به خانواده‌های شهدا صبر جزیل تمنا داریم.»

متن اعلامه می افزاید که شهروندان افغانستان در یک جنگ تحمیل ‌شدۀ ظالمانه، سال‌هاست از سوی کشورهای مشخص و ابزارها و مزدوران‌ شان مورد حمله قرار می‌گیرند.

تروریستان بدصفت در حملات امروزشان به ‌گونۀ هدفمند غیرنظامیان، خبرنگاران و کمک‌رسان‌ها را مورد حمله قرار دادند. تروریستان با این حمله، آزادی بیان، مردم‌سالاری و رسانه‌های آزاد و بی‌طرف را هدف قرار دادند. آزادی بیان مهمترین دست‌آورد هفده سال گذشته است و صیانت و پاسداری از آن را وظیفۀ خود می ‌دانیم.

حملاتی از این دست نشان می‌دهد که طالبان و گروه‌های همسوی ‌شان با کلیت جامعۀ افغانستان سر ستیز و دشمنی دارند. به همین دلیل، به هیچ گروه و قشری رحم نمی‌کنند. دیروز حملاتی را در ولایت ننگرهار راه ‌اندازی کردند. هفتۀ گذشته در مرکز ثبت احوال نفوس در غرب کابل، کودکان، زنان و مردان را هدف قرار دادند. این حملات ثابت می‌سازد که تروریستان هیچ برنامه‌ یی جز کشتار عامه و جلوگیری از آبادی و آزادی افغانستان ندارند.

اما این حملات بزدلانه، عزم ما را برای مقابله با تروریستان و حامیان‌شان جزم‌ تر می‌سازد. مردم افغانستان همواره ثابت کرده‌اند که تسلیم حوادث و رخدادهای این چنینی نمی‌شوند.

پس از وقوع حوادث امروز، به مسوولان امنیتی و نهادهای صحی در کشور هدایت داده شده است که از تمام امکانات دست داشته به خاطر درمان زخمی‌ها و رسیدگی به خانواده‌ های قربانیان استفاده نمایند.

در این لحظات دشوار، در کنار خانواده‌های قربانیان رویدادهای غم‌ انگیز امروز هستیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *