• انتشار: ۲ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۴:۱۹
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 19022
پرینت

والی سرپل برای پنجمین بار از حمله انتحاری جان سالم به در برد

محمدظاهر وحدت، والی سرپل صبح امروز (دوشنبه) برای پنجمین بار مورد حمله انتحاری قرار گرفت و جان سالم به در بُرد.

آقای وحدت در یک نشست خبری حادثه را این گونه شرح داد: نجم الدین ولد خیرالدین که باشنده اصلی منطقه دم گاه سمت چراس ولسوالی کوهستانات است، مقداری از مواد انفجاری را که در یک عراده بایسکیل جازسازی کرده بود و می خواست رهبری مقام ولایت را هدف قرار دهد توسط نیروی همیشه بیدار امنیت ملی قبل از رسیدن به هدف بازداشت شد و فعلن در قید این نیرو قرار دارد.

وی اضافه کرد: این پنجمین مهاجم انتحاریست که از سوی هراس افگنان به قصد گرفتن جانم فرستاده می شود.

والی سرپل خاطر نشان کرد: بار اول تروریستان و مزدوران حلقه به گوش بیگانه یک فرد انتحار کننده را در شهر مزار شریف به قصد گرفتن جانم روان کرده بودند و این فرد توانست خود را کنار موتر حاملم انفجار دهد.

او افزود، دومین مهاجم انتحاری که به قصد گرفتن جانم از سوی دهشت افگنان سازماندهی شده بود یک پسر نوجوان بود که وی قبل از انجام عمل انتحار خود را به نیروی امنیتی تسلیم کرد.

او همچنین علاوه کرد، سومین فرد انتحار کننده مرا در روز اول عید قربان که با هیئت رهبری مقام ولایت قصد داشتم به نماز عید اشتراک نمایم در دم در ورودی مقام ولایت هدف قرار داد.

آقای وحدت گفت:  چهارمین مهاجم انتحاری زمانی مرا هدف قرار داد که من با رییس امنیت ملی و برخی از روسای ادارات دولتی به منظور بازدید و بررسی به داخل شهر رفته بودیم و مهاجم انتحاری خود را در ۱۵ متری ام رسانده بود که خوشبختانه قبل از انجام عمل انتحار از سوی محافظین شخصی ام و نیروهای امنیتی از پا درآمد.

از سوی هم آقای وحدت در این نشست خبری پیرامون وضعیت عمومی امنیتی ولایت سرپل، حضور و فعالیت گروه تازه سرکشیده داعش و عدم راه اندازی عملیات به منظور بازپسگیری و تصفیه مناطق ناامن از وجود هراس افگنان معلومات داده و نگرانی اش را ابراز داشت.

وی بار دیگر هشدار داد در صورتیکه عملیات گسترده و وسیع از سوی حکومت مرکزی و سکتورهای امنیتی به منظور باز پس گیری و تصفیه مناطق از دست رفته به ویژه ولسوالی کوهستانات راه اندازی نشود با گرم شدن هوا وضعیت بدتر ونگران کننده تر از این خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *