• انتشار: 21 ژانویه 2018
  • ساعت: 21:34
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25829
پرینت

والی جدید بلخ اجازه صحبت با رسانه ها را نیافت

انجینر محمد داوود که از سوی ریاست جمهوری برای جانشینی عطا محمد نور معرفی شده است، امروز اجازه نیافت تا با رسانه ها صحبت کند.

 

انجینر محمد داوود که پس از توافق با عطا محمد نور برای اشتراک در مراسم تدفین پدرش به شهر مزارشریف رفته بود، امروز هنگام بازگشت به کابل اجازه صحبت با رسانه ها را نیافت.

قرار بود که انجینر داوود هنگام بازگشت به کابل با رسانه ها صحبت کند، اما یک منبع نزدیک به وی می گوید که به او چنین اجازه ای داده نشد.

ضمیر قیومی سکرتر انجینر داوود به پژواک گفت است که قرار بوده آقای داوود در میدان هوایی شهر مزارشریف با خبرنگاران صحبت کند، و خبرنگاران نیز به میدان هوایی از پیش دعوت شده بودند.

به گفته ی وی، اسدالله شریفی نماینده مردم بلخ در مجلس نمایندگان و محمد خان رئیس امنیت میدان هوایی شهر مزارشریف به اینجیر داوود این اجازه را نداده اند.

در همین حال اما محمد خان این گفته ها را رد می کند و می گوید که برنامه گفتگوی انجینر داوود با رسانه ها از پیش هماهنگ نشده بود.

گفته می شود که انجینر محمد داوود در توافق با عطا محمد نور اجازه یافته بود تا برای اشتراک در مراسم تدفین پدرش به شهر مزارشریف برود و اقدام به هیچ گونه فعالیت سیاسی نکند.

این گفته ها در حالی مطرح می شود که اخیرا تنش های سیاسی میان مرد قدرتمند شمال یعنی استاد عطا محمد نور و ارگ ریاست جمهوری بشدت بالا گرفته است.

تقریبا یک ماه پیش ارگ ریاست جمهوری با انتشار خبرنامه ای نوشت که استعفای آقای عطا را پذیرفته است. در حالیکه عطا محمد نور می گوید که او استعفا نامه اش را تقریبا یک سال پیش و با قید پیش شرط هایی به ارگ ارائه کرده بود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *