• انتشار: 2 نوامبر 2015
  • ساعت: 16:36
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 3995
پرینت

والی بامیان هفت رئیس و دادستان را برکنار و تبدیل کرد

محمد طاهر زهیر والی ولایت بامیان در ۱۰۰ روز نخست کارش، هفت رییس و دادستان را برکنار و تبدیل نموده است.

وی روز یکشنبه گزارش فعالیت  ۱۰۰ روز نخست کارش را به رؤسای دوایر دولتی، نمایندگان شورای ولایتی، اعضای جامعه مدنی، احزاب سیاسی و خبرنگاران بیان کرد.

والی بامیان بخاطر فساد اداری، دو رییس دوایر دولتی را از وظیفه اش سبکدوش و پنج دادستان دیگر را تبدیل و از ولایت بامیان اخراج نموده است.

والی بامیان می گوید: مهمترین کار ۱۰۰ روز نخست وی درپست ولایت، منفک کردن رؤسای صحت عامه و معارف بامیان، تبدیلی پنج دادستان، جلوگیری از ساخت و ساز های غیر قانونی در ساحات سرخ و سبز و هماهنگی بیشتر در بخش امنیتی می باشد.

والی بامیان برای مردم این ولایت وعده داده که دست از مبارزه با فساد اداری و اخلاقی برنخواهد داشت و با این پدیده ی شوم مبارزه جدی خواهد نمود.

وی میگوید، ساخت و سازهای غیر قانونی که در گذشته صورت گرفته از سوی اداره محلی تخریب خواهد شد.

وی همچنین گفت که در طی ۱۴ سال گذشته بیش از ۱۸۰۰ جریب زمین در مرکز و ولسوالی های این ولایت از سوی زورمندان غصب شده که برای وا پس گیری آن اقداماتی را روی دست گرفته است.

اما حیدرعلی احمدی رییس شوراى هماهنگی احزاب سیاسی بامیان میگوید که هر والی جدید که در این ولایت می آید، برای مردم وعده های چرب میدهد اما در عمل کاری انجام نمیدهند. امید است که طاهر زهیر والی برحال بامیان به وعده های خود عمل نماید.

گفتنیست که ۱۰۰ روز قبل از امروز وکلای مردم بامیان در ولسی جرگه بخاطر مخالفت با تقرر طاهر زهیر به عنوان والی در این ولایت دست به تحصن زده بودند، اما تحصن آنها بی نتیجه پایان یافت.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *