• انتشار: ۱۵ ثور ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۷:۰۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 9210
پرینت

والی بامیان نیز از تغییر مسیر توتاپ انتقاد کرد

محمد طاهر زهیر والی بامیان با ریس و اعضای شورای ولایتی با انتقاد از تغییر مسیر پروژه توتاپ بر اصل توازن در انکشاف و توسعه تاکید کرد.

آقای زهیر، امروز چهارشنبه در یک نشست خبری در مورد پروژه توتاپ گفت: مسیر بامیان بر اساس تحقیق شرکت “فیشنر” به صرفه، امن و اقتصادی است و انتقال این پروژه را از مسیر بامیان در جهت انکشاف متوازن، محرومیت زدایی و رشد اقتصاد ملی مهم است.

والی بامیان علاوه کرد، توقع و خواست مردم این است که با تطبیق این پروژه از مسیر بامیان وحدت ملی، برابری و عدالت رعایت شود.

وی گفت: ما نیز از خواست های بر حق و ملی مردم حمایت و پشتبانی می کنیم و امیدواریم با تفاهم و گفتگو این مسله به شکل قانونی و اساسی حل شود.

او در سخنرانی خود ایراد کرده است که هدف ما رسیدن به عدالت و منافع عامه است و باید از موارد احساساتی که مسیر عدالت خواهی را منحرف کند بپرهیزیم و همگام با بزرگان و مردم با روش های منطقی برای یافتن راه حل گام برداریم.

گفتنی است که علاوه بر والی بامیان معاون دوم ریاست جمهوری، ریاست اجراییه و برخی از نمایندگان مجلس، سیاسیان و فعالان مدنی نیز خواستار انتقال برق از مسیر بامیان شده اند.

روز گذشته نیز تعدادی از معترضان در یک نشست خبری به دولت ۷۲ ساعت مهلت داد که از تصمیم روز شنبه خود دست بردارد و مسیر بامیان را انتخاب کند اما عصر همان روز وزیر انرژی و اب گفت این مسیر تغییر ناپذیر است.

گفتنی است که امروز برای سومین بار ریاست برشنا در مورد پروژه توتاپ نشست خبری دایر می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *