• انتشار: 21 دسامبر 2015
  • ساعت: 21:24
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 5338
پرینت

واحدی ویژه برای تامین امنیت پروژه تاپی تشکیل می گردد

وزارت امور داخله کشور امروز دوشنبه گفت که در نظر دارد تا به منظور تامین امنیت پروژه خط لوله گاز تاپی، واحدی ویژه متشکل از ۷۰۰۰ سرباز تشکیل دهد.

نقیب دانش معاون سخنگوی وزارت امور داخله در گفتگو با رادیو آزادی گفت که وزارت داخله سرباز کافی برای تامین امنیت پروژه خط لوله گاز تاپی دارد.

وی با اشاره به اینکه نیروهای امنیتی کشور برای تامین امنیت پروژه خط لوله گاز تاپی از هیچ تلاش دریغ نخواهند کرد گفت که سربازان این واحد ویژه به منطقه اعزام می شوند تا از این پروژه مراقبت کنند.

گفتنی است که کار ساخت پروژه خط لوله گاز ترکمنستان-افغانستان-پاکستان و هند (تاپی) هفته گذشته با حضور مقامات بلند پایه هر چهار کشور در عشق آباد پایتخت ترکمنستان آغاز شد.

همزمان با شروع کار این خط لوله، داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور اظهار امیدواری کرد که این پروژه علاوه بر بهرمندی های اقتصادی بتواند امنیت را در کشور نیز افزایش دهد.

اما در همین حال برخی آگاهان امور می گویند که ۷۰۰۰ سرباز برای تامین امنیت این پروژه کافی نمی باشد و دست کم باید ۱۵ تا ۲۰ هزار سرباز اعزام شوند تا بتوانند امنیت کامل برای اجرای این پروژه فراهم کنند. آنان همچنین می گویند که پاکستان و هند نیز باید وظیفه خود را در تامین امنیت این پروژه به درستی ایفا نمایند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *