• انتشار: ۱۵ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۰۰
  • سرویس: ورزشی
  • کدخبر: 10596
پرینت
رییس تربیت بدنی:

هیچ نهاد ورزشی بر خلاف قانون فعالیت نمی تواند

همایون خیری، رییس اداره تربیت بدنی کشور می گوید که هیچ نهاد و سازمان ورزشی نمی تواند بدون اساسنامه و بر خلاف قانون فعالیت کند.

 

آقای خیری به نهاد مشخصی اشاره نکرد اما محمود حنیف سکرتر جنرال و سرپرست کمیته المپیک گفت که المپیک افغانستان یک سازمان اجتماعی است که از المپیک جهانی در افغانستان نمایندگی می کند و ایجاد هر نهاد دیگر تحت عنوان کمیته ملی المپیک افغانستان مشروع نیست و خلاف قوانین کشور است.

نزدیک به یک سال است که ظاهر اغبر با ایجاد یک نهاد به عنوان رییس کمیته المپیک در نشست های بین المللی شرکت می کند و از جانب ورزش کشور سخن می زند.

رییس عمومی تربیت بدنی و ورزش از مداخلات سیاسی در ورزش کشور انتفاد کرد و افزود، ورزش با اندیشه های سیاسی شکل نگرفته و باید تحت تاثیر آن قرار نگیرد.

بر اساس انتخابات کمیته المپیک محمد فهیم هاشمی اکنون به عنوان رییس کمیته المپیک افغانستان منسوب شد اما ظاهر اغبر با حمایت عبدالله عبدالله خود را رییس کمیته ملی المپیک معرفی کرد.

وی در اخیر صحبتهایش تاکید کرد که ریاست تربیت بدنی و ورزش برای رشد و انکشاف ورزش، حل مشکلات ساختاری فدراسیون ها، ارایه خدمات معیشتی و تخنیکی برای ورزشکاران، حفظ ملکیت های ورزشی مطابق قانون و اصول پذیرفته شده عمل کرده و با استفاده از صلاحیت و صلابت قانون جلو زور گویی ها، بی بند و باری ها و فساد پیشگان را می گیرد.

رییس تربیت بدنی در این نشست همچنین گفت که در پرتو حکم ریاست جمهوری با تعین و توظیف کمیسیون، کار تهیه پیش نویس قانون ورزش و طرزالعمل های، چگونگی ایجاد و فعالیت فدراسیونها، اماکن و تاسیسات ورزشی، مربیان و حکمان، حقوق و امتیازات قهرمانان و پیش کسوتان، انتخابات فدراسیون ها و اساسنامه های معیاری برای فعالیت های قانون محور فدراسیون ها، آغاز و به پایه اکمال رسیده است و به زودی در معرض نظر خواهی قرار می گیرد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *