• انتشار: ۲۰ میزان ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۲:۵۷
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 3404
پرینت
اشرف غنی:

هیچ شخصی حق مداخله در امور عزل و نصب بخش های امنیتی کشور را ندارد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور طی ویدیو کنفرانسی با دگرجنرال/سپهبد محمد شریف یفتلی گفت که هیچ شخصی حق مداخله در امور عزل و نصب بخش های امنیتی کشور را ندارد.

آقای غنی که در این ویدیو کنفرانس درباره مسایل امنیتی مناطق جنوبی کشور صحبت می کرد به آقای یفتلی که فرمانده قول اردوی/لشگر ۲۰۳ تندر می باشد گفت که نیروهای دفاعی و امنیتی کشور در خنثی سازی طرح ها و حملات دشمنان موفق بوده اند و از مردم و کشور خود شجاعانه دفاع می کنند.

لازم به ذکر است که در این ویدیو کنفرانس، والیان پکتیا، پکتیکا، خوست، لوگر، غزنی، میدان وردک و بامیان نیز در کنار رئیس جمهور حضور داشتند و به آقای غنی درباره مسایل امنیتی ولایات مربوطه خود اطلاعات دادند.

محمد اشرف غنی با این والیان از نقش موفق پولیس های محلی در تامین امنیت مناطق جنوبی کشور صحبت کرد و از آنها خواست تا تمرکز ویژه ای را برای جذب در بخش پولیس ملی و اردوی ملی در ولایات خود به کار گیرند.

آقای غنی همچنین از رئیس ارگان های محل که در این نشست حضور داشت خواست تا مطابق معیار و با شفافیت کامل در بخش تقرری های کارمندان خود عمل کند.

گفتنی است که در این نشست که در مرکز توحید ارگ ریاست جمهوری کشور برگزار شد، وزیر امور داخله، سرپرست وزارت دفاع، رئیس اداره امور، مشاور سیاسی رئیس جمهور، معاونان شورای امنیت ملی کشور و مشاور مخصوص رئیس جمهور در امور نظامی نیز حضور داشتند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *