• انتشار: ۲۸ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۴۲
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20931
پرینت
رییس اجرایی کشور:

هیچ‌کس نمی‌تواند مانع رشد و ایستاد‌گی زنان شود

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور در ضیافتی که به منظور قدردانی از اشتراک کنندگان و برگزارکنندگان چهارمین سمپوزیوم بین‌المللی زنان افغان تحت نام «زنان پیام‌آوران صلح» برگزار کرده بود اظهار کرد که هیچ کس نمی تواند مر گام در این زمینه نیک است؛ اما وقتی زنان این گام را برمی‌دارند، ارزش‌ آن بالاتر می‌باشد.

 

خبرنامه ای که از سوی دفتر رییس اجرایی منتشر شده گفته که اکنون زنان افغان به راحتی خواسته‌های خویش را مطرح کرده و از حقوق‌شان دفاع می‌کنند. با این بیداری و ایستاده‌گی آنان، هیچ‌کس نمی‌تواند به خاطر یک ملاحظه سیاسی این روند را بازدارد.

به نقل از خبرنامه رییس اجرایی کشور با ابراز خرسندی از این ابتکار زنان گفت: انتظار دارد که نتایج این سمپوزیوم برای تقویت و توانمندی زنان مفید واقع گردد.

از سوی دیگر دکتور انیس گل اخگر فعال جامعه مدنی مفاد قعطنامه اختتامیهٔ این سمپوزیوم را با رییس اجراییه کشور در میان گذاشته و از وی خواستار حمایت و همکاری در این ارتباط گردید.

همچنان نبیله مصلح معین وزارت امور زنان در باره سمپوزیوم ولایتی زنانِ شمال که در ولایت بلخ برگزار شده بود، نیز گزارش مختصری را ارایه کرد.

سپس عبدالله عبدالله وعده سپرد که حکومت وحدت ملی برای تحقق نتایج این سمپوزیوم به ویژه نقش زنان در پروسه صلح و توانمندی آنان متعهد است.

به گفته او، کشورهای توسعه‌یافته هرگز به این مقام و جایگاه نمی‌رسیدند؛ اگر نیم از پیکر جامعه‌ شان را محروم و از صحنه دور نگه‌ می‌داشتند.

رییس اجرایی کشور یادآور شد که شایسته واعظ خانم پیلوت افغان در اوایل در یک کمپ مهاجرین زندگی می‌کرد؛ اما حالا می‌خواهد که به عنوان زن افغان با طیاره‌اش به مدت ۱۸ روز دور جهان پرواز کرده و رکورد تازه‌ای رقم زند.

رییس اجرایی با اشاره به مادری که سه فرزندش را به خاطر وطن از دست داده است گفت زنان این دشواری‌ها را برای آرامش نسل آینده متحمل می‌شوند.

در اخیر رییس اجرایی کشور گفت که حکومت از این ابتکار زنان در راستای صلح حمایت همه جانبه می‌کند؛ زیرا این مهمترین اولویت مردم افغانستان است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *