• انتشار: ۲ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۷:۳۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 20258
پرینت

هویت مهاجمان مسلح به قول اردوی شاهین نشر شد/ ۴ تن از آنان ماه ها قبل به اردوی ملی پیوسته بودند

گروه طالبان در بیانیه ای عکس و هویت مهاجمان مسلح به قول اردوی ۲۰۹ شاهین را نشر کرده است و ادعا می کند که چهار تن از این مهاجمان ماه ها قبل برای طرح ریزی این حمله، به اردوی ملی پیوسته بودند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان امروز یک عکس از ده مهاجم مسلح که روز گذشته به قول اردوی ۲۰۹ شاهین حمله کردند را نشر کرد.

او مدعی شده است که در این حمله نزدیک به ۵۰۰ تن از سربازان اردوی ملی کشور کشته و یا زخمی شده اند.

اما مقامات امنیتی کشور این ادعا را رد می کنند و برخی منابع از شهید شدن دست کم ۷۰ تن و زخمی شدن ۸۰ سرباز دیگر سخن می گویند.

لازم به ذکر است که هویت مهاجمان مسلح هر یک احمد صافی بلخی، ملا لعل محمد ننگرهاری، حفیظ نعمت الله کابلی، قاری فدا محمد بغلانی، حفیظ ذبیح الله کندزی، انجینر وردک، ملا جواد کندهاری، حفیظ ضیاالرحمن خوستی، عبدالبصیر پروانی و محمد نبی غزنوی معرفی شده است.

وزارت دفاع ملی نیز گفته است که مهاجمان مسلح با یونیفورم و موتر نظامی وارد قول اردوی ۲۰۹ شاهین شدند و در حالیکه اکثر سربازان در حال خروج از مسجد و یا خوردن طعام بودند مورد حمله قرار گرفتند.

ذبیح الله مجاهد همچنین گفته است که این حمله در تلافی کشته شدن برخی رهبران طالبان توسط نیروهای امنیتی کشور در شمال صورت گرفته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *