• انتشار: 5 ژانویه 2017
  • ساعت: 19:13
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 17242
پرینت

هند: ۲۲ جوان هندی ناپدید شده، در کمپ داعش در ننگرهار هستند

اداره تحقیقات هند گفته است که سرنخ هایی بدست آورده که نشان می دهد ۲۲ جوان هندی که چند ماه پیش ناپدید شدند، در کمپ های داعش در ولایت ننگرهار در حال فراگیری فعالیت های تروریستی هستند.

اداره تحقیقات هند (NIA) گفته است که پس از ماه ها ردگیری، به سرنخ هایی رسیده است که نشان می دهد ۲۲ جوان هندی از ایالت کلارای این کشور، به گروه تروریستی داعش در افغانستان پیوسته اند و در حال حاضر در یک کمپ این گروه در ولایت ننگرهار در حال فراگیری فعالیت های تروریستی می باشند.

این اداره همچنین افزوده است که داعش در نزدیکی شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار یک کمپ دارد، و این جوانان هندی از طریق دوبی و ابوظبی به ولایت ننگرهار افغانستان رسیدند.

به گفته این اداره، در حدود یک هزار تا سه هزار نفر در این کمپ داعش حضور دارند. این شبه نظامیان داعش از کشورهای مختلف به این کمپ آورده شده اند.

لازم به ذکر است که ولایت ننگرهار از جمله ولایت های ناآرام در شرق کشور است که اولین بار گروه داعش از این ولایت اعلام وجود کرد.

پس از یک حمله مرگبار تروریستی در کابل که گفته می شود داعش مسئولیت ان را به عهده گرفت، نیروهای امنیتی به دستور رئیس جمهوری کشور عملیات گسترده ای را علیه این گروه راه اندازی کردند.

گفته می شود به دنبال این عملیات، هم اکنون نفوذ و حضور گروه داعش در این ولایت بسیار کمرنگ شده است.

پیش تر گفته می شود که این گروه تا ۳ هزار عضو در این ولایت دارد، در حالیکه برخی نظامیان آمریکایی و مقامات کشور می گویند که این رقم هم اکنون به یک هزار تا ۱۳۰۰ نفر رسیده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *