• انتشار: 30 اکتبر 2016
  • ساعت: 00:47
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 14887
پرینت

هند می گوید چهار پایگاه امنیت مرزی پاکستان را منهدم کرده است

ارتش هند گفته است که چهار پایگاه امنیت مرزی پاکستان را در سرحدات مورد مناقشه این کشور با پاکستان در منطقه کشمیر منهدم کرده است.

این رویداد در حالی صورت می گیرد، که روز گذشته دو کشور یکدیگر را متهم به کشتن چند غیرنظامی در سرحد جنجالی شان در منطقه کشمیر کردند.

دو کشور اظهار مالکیت بر کل منطقه کشمیر می کنند، اما هر کدام در واقع فقط بخشی از آن را در کنترول خود دارد.

فرماندهی شمال ارتش هند لحظاتی پیش در بیانیه ای نوشت “چهار پایگاه امنیت مرزی پاکستان در بخش «کران» توسط آتش باری سنگین ارتش هند منهدم گردید. تلفات زیادی نیز به نیروهای پاکستانی وارد شد.”

ارتش هند جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه نکرد، اما یک افسر هندی که خواست نامش فاش نشود گفت که نیروهای امنیتی دو کشور از ساعات اولیه امروز (شنبه) در منطقه مرزی «کران» به سوی یکدیگر گلوله باری کرده اند.

مقامات پاکستانی تاکنون در خصوص این بیانیه ارتش هند چیزی نگفته اند.

روز گذشته، یک مقام ارشد پاکستانی گفت که ۳ غیرنظامی در منطقه کشمیر تحت کنترول پاکستان در نتیجه آتش باری نیروهای امنیتی کشته شدند، در حالیکه یک مقام هندی نیز گفت که در نتیجه آتش باری نیروهای امنیتی بر منطقه کشمیر تحت کنترول هند، دو غیرنظامی جانشان را از دست دادند.

هند و پاکستان دهه هاست که بر سر مسئله کشمیر روابط پر تنشی با یکدیگر داشته اند، و تاکنون ۳ بار علیه یکدیگر جنگ نظامی گسترده ای کرده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *