• انتشار: 24 سپتامبر 2016
  • ساعت: 09:25
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 13573
پرینت

هند ممکن است از خاک افغانستان برای حمله به ایالت بلوچستان پاکستان استفاده کند

رسانه های پاکستانی گزارش کرده اند که ارتش این کشور یک پلان عملیاتی را آماده کرده است تا در برابر هر گونه رفتار خصمانه از سوی هند واکنش نشان دهد.

جنرال راحیل شریف رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان روز جمعه بار دیگر تاکید کرد که نیروهای امنیتی این کشور “از هر اینچ خاک پاکستان” دفاع می کنند.

خبرگزاری “نیوز” پاکستان در گزارشی نوشت که ارتش این کشور هم اکنون اهدافی را در هند انتخاب کرده است که در صورت بروز هر گونه رفتاری خصمانه از سوی هند، به عنوان رفتاری تلافی جویانه مورد هدف قرار دهند.

این خبرگزاری به نقل از منابع دفاعی پاکستانی نوشت “پاکستان کاملا آماده رویارویی با هر گونه چالش از طرف هند می باشد. پلان عملیاتی ما آماده است. همچنین ما هم اهدافی را در هند در نظر گرفته ایم که اگر هند به سوی ما تعرض کرد، آن اهداف را هدف قرار دهیم و نیروهایی نیز برای این منظور تعیین کرده ایم.”

خبرگزاری تایمز هند نیز در واکنش به این خبر نوشت؛ این گزارش رسانه پاکستانی به احتمال زیاد با هدف ارسال پیامی به هند می باشد، زیرا گفته می شود که هند به طور جدی گزینه نظامی علیه پاکستان را در نظر گرفته است.

دفتر مطبوعاتی ارتش پاکستان روز گذشته به نقل از جنرال راحیل شریف رئیس ستاد ارتش این کشور نوشت؛ “بگذارید همه بدانند که نیروهای مسلح شجاع مان آمادگی کامل برای رویارویی با هر گونه تهدیدی را دارند و ان شاالله و با حمایت تمام ملت پاکستان از هر ذره خاک این کشور دفاع می کنیم.”

وی افزود “هند به خوبی از توانایی های ما آگاهی دارد. این اتفاق چه شروع سرد و یا چه ادامه تندی باشد، ما آماده هستیم.”

منابع دفاعی پاکستان نیز گفته اند که آمادگی رویارویی با هر گونه حمله هوایی و زمینی را دارند و ارتش این کشور نیز فورا به این گونه تخطی ها پاسخ خواهد داد.

خبرگزاری تایمز هند می افزاید این گزارش ها نشان می دهد که مقامات نظامی پاکستان با بیان کردن این گونه اظهارات می خواهند هند را از حمله نظامی واقعی باز دارند و فقط در حد حرف با یکدیگر حمله نظامی داشته باشند.

این خبرگزاری همچنین به نقل از منابعی نوشته است که هند ممکن است از خاک افغانستان برای حمله به ایالت بلوچستان پاکستان استفاده کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *