• انتشار: 17 سپتامبر 2018
  • ساعت: 13:54
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 29293
پرینت

همکاری حزب اسلامی حکمتیار با داعش افشا شد

خبرگزاری پشتو زبان نن تکی آسیا ارتباط حزب اسلامی حکمتیار با داعش را فاش ساخت

در حالی که پیش از این گمانه زنی هایی در بارۀ حمایت حزب اسلامی گلبدین حکمتیار از گروه تروریستی داعش” وجود داشت، برخی از منابع خبری پشتو زبان، این گروه تروریستی را بازوی نظامی حزب اسلامی می دانند.
منابع محلی به خبرگزاری پشتو زبان نن تکی آسیا گفته اند که حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار در شرق افغانستان روند آموزش جنگجویان گروه تروریستی داعش” را به عهده دارد.
بر اساس این گزارش (امان الله خان) فرمانده حزب اسلامی در ولایت کنر مسئولیت آموزش این جنگجویان را به عهده دارد.منابع خبری نیز تصریح کردند که امان الله خان چند روز پیش در کابل با حکمتیار دیدار کرده است.
حکمتیار در این دیدار از فرمانده ی حزب اسلامی خواسته تا گروهی از جنگجویان داعش” را پس از آموزش در ولسوالی شیگل ولایت کنر مستقر کند.
رهبر حزب اسلامی در این دیدار تقویت داعش” برای ادامه جنگ در افغانستان را ضروری دانسته است.
حکمتیار پیش از این نیز از جنگجویان این حزب خواسته بودکه در درگیری بین گروه تروریستی داعش” و طالبان از داعش” حمایت کنند.
همزمان با افزایش حملات گروه تروریستی داعش” در افغانستان، نگرانی های ناشی از توطئه های مداوم علیه شیعیان و دست باز حزب اسلامی در حمایت از گروه تروریستی داعش” افزایش یافته است.
پیش از این نیز اعضای گروه تروریستی داعش” که کابل بازداشت شده بودند به دلیل ارتباط با حکمتیار رهبر حزب اسلامی دادگاهی نشدند تا روابط اعضای داعش” با حزب اسلامی افشا نشود.
اگر چه حکمتیار این اتهامات را همواره رد کرده است اما برخی رسانه ها گزارش دادند که تعدادی از افرادی که تحت عنوان اعضای حزب اسلامی از زندان آزاد شدند در حملات اخیرتروریستی در کابل دخیل بودند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *