• انتشار: 8 مارس 2018
  • ساعت: 11:25
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 26862
پرینت
ناتو: 

همچنان شاهد حمایت های چشمگیری از سوی پاکستان برای شبکه حقانی هستیم

یک مقام ارشد سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گفته است که پاکستان همچنان حمایت های چشمگیری را برای شبکه تروریستی حقانی فراهم می کند.

جنرال «پتر پاول» رئیس کمیته نظامی سازمان ناتو روز گذشته (چهارشنبه) به خبرنگاران گفت: «همچنان شاهد هستیم که پاکستان حمایت های چشمگیری را برای شبکه تروریستی حقانی فراهم می کند، یا دست کم برای آنها (حقانی) پناهگاه های امن تامین می کند.»

جنرال پاول افزود: «شمار زیادی از حملات تروریستی مرگبار در افغانستان طی ماه های اخیر توسط شبکه حقانی طرح ریزی و اجرا شده است.»

وی علاوه کرد پاکستان می تواند نقش مهمی برای پروسه صلح افغانستان ایفا کند؛ بدین صورت که این کشور می تواند شرایطی را برای تمامی جناح های مسلح فراهم کند تا شانس خود را در میز مذاکرات و نه در میدان نبرد امتحان کنند.

رئیس کمیته نظامی ناتو تصریح کرد: «هر گونه تفاوتی که میان دولت مرکزی افغانستان و گروه طالبان وجود دارد، در میز مذاکرات بهتر حل و فصل و رسیدگی می گردد.»

او تاکید کرد که پاکستان از این لحاظ نقش حیاتی برای مذاکرات صلح افغانستان دارد که ارتباط آشکاری میان شبکه حقانی و پاکستان وجود دارد.

جنرال پاول گفت که این مسئله تنش هایی را میان آمریکا و پاکستان بوجود آورده است.

آمریکا و افغانستان همواره گفته اند که پاکستان از گروه های مختلف شورشی افغانستان حمایت می کند و به آنها پناهگاه های امن فراهم می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *