• انتشار: ۲۶ جوزا ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۵:۱۴
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 10103
پرینت

همسر عمر متین متهم به همکاری در کشتار اورلاندو خواهد شد

پولیس فدرال ایالات متحده امریکا گفته است که دادستانان می خواهند “نور سلمان” -همسر عمر متن، قاتل ۴۹ همجنس گرا در یک کلوب شبانه- را به اتهام همکاری بازداشت کنند.

فاکس نیوز نوشته است که دادستانان می خواهند همسر عمر متن را به دلیل همکاری در ۴۹ فقره قتل و ۵۳ فقره تلاش به قتل متهم کنند، زیرا او از برنامه حمله شوهرش آگاهی داشته اما به مقام‌ها اطلاع نداده و به ماموران فدرال نیز دروغ گرفته است.

عمر متن، سه شب پیش به یک کلوب شبانه حمله کرد و ۴۹ تن را کشت و ۵۳ تن دیگر را زخمی کرد و در نهایت خودش نیز به ضرب گلوله پولیس کشته شد.

انگوس کینگ، سناتور امریکایی و عضو کمیته استخباراتی مجلس سنا گفت: «به نظر می‌رسد که او (همسر متین) راجع به آنچه در جریان بوده اطلاع داشته است.» کینگ به “سی ان ان” گفته این خانم احتمالاً در این قضیه شامل است و به نظر می‌رسد که می تواند در تهیه معلومات مهم کمک کند.

به گزارش شبکه “ان بی سی نیوز”، خانم سلمان به ماموران دولت گفته است که تلاش کرده بود تا توسط گفتگو مانع این حمله شوهرش شود. او همچنین گفته است که توسط موتر شوهرش را به کلوب همجنس گرایان “پولس” رسانده بود، چون متین می‌خواسته است نگاهی به آنجا بیاندازد.

متین ۲۹ ساله و نور زهی سلمان ۳۰ ساله دست کم از سال ۲۰۱۳ به این سو یک زوج بوده اند و یک پسر سه ساله نیز دارند.

واشنگتن پست گزارش داده است که سلمان ممکن است پیش از تیراندازی متین را ترک کرده باشد. منابعی به شبکه “ان بی سی” گفته اند که سلمان به ماموران “اف بی آی” گفته است در هنگام خرید اسلحه نیز با متین بوده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *