• انتشار: ۱۵ عقرب ۱۳۹۴
  • ساعت: ۲۲:۱۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4080
پرینت
رئیس جمهور غنی:

“هماهنگی بیشتری باید میان مرکز و ولایات صورت بگیرد.”

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور طی سفر امروز خود به ولایت لوگر و دیدار با اقشار مختلف این ولایت، به هماهنگی بیشتر میان مرکز و تمامی ولایات کشور تاکید ورزید.

رئیس جمهور کشور پس از استماع صحبت های مسئولین امنیتی ولایت لوگر، ضمن قدردانی از تلاش های قوای امنیتی و دفاعی کشور گفت، از این پس باید هماهنگی بیشتری میان نهادی امنیتی کشور صورت بگیرد، بالخصوص این هماهنگی ها باید میان قوماندانی امنیه کابل و دیگر ولایات باشد.

آقای اشرف غنی همچنین افزود که در جهت جذب و جلب قوای امنیتی و دفاعی کشور تمامی کاغذپرانی/بروکراسی های اضافی از بین برود.

رئیس جمهور تصریح نمود که باید تمام ولسوالی ها تعمیر/ساختمان اداری داشته باشند و به مسئولین مربوط نیز هدایت داد تا فهرست نیازمندی های خود را به صورت کتبی ترتیب و به وزارت خانه های مربوطه بسپارند.

سپس رئیس جمهور کشور با مسئولین نهاد های ملکی دولتی نیز دیدار نمود که در این دیدار رؤسای محاکم، شورای ولایتی، شورای مردمی، شماری از سناتوران، نماینده جامعه مدنی و زنان، در خصوص مشکلات موجود در ولایت مربوط خود صحبت نمودند.

آنان مشکلات و پیشنهادات خود را در راستای تأمین امنیت، جلوگیری از غصب زمین، قاچاق معادن و ایجاد کار به زنان، به رئیس جمهور ارائه نمودند.

رئیس جمهور نیز پس از شنیدن صحبت ها، از اشتراک همه اقشار بخاطر ارائه مشکلات و پیشنهادات خویش تشکری نموده گفت که مردم حق دارند نسبت به مشکلات خود شکایت کنند و حکومت بخاطر رفع مشکلات مردم تلاش خواهد کرد.

سپس رئیس جمهور در جمعی از مردم ولایت لوگر سخنرانی نمود.

او گفت “هدف سفر من به ولایات بررسی مشکلات مردم از نزدیک می باشد، به همین منظور تلاش میکنم به تمامی ولایات سفر نمایم و مشکلات مردم را از خود آنها شنیده و بگونه مشترک راه حل جستجو نماییم.”

رئیس جمهور گفت که باید فاصله میان مرکز و ولایات از میان برداشته شود؛ به همین منظور در نظر گرفته شده تا هر دو هفته شماری از والیان به مرکز آمده و در جلسات شورای امنیت و کابینه اشتراک ورزند.

رئیس جمهور همچنین خاطر نشان کرد که تلاش صورت خواهد گرفت تا از طریق ویدیو کنفرانس نیز با ۳۴ ولایت کشور به صورت تمام وقت در ارتباط بوده و اوضاع کنترول شود.

آقای غنی افزود با آنکه مشکلات وجود دارد، حکومت تلاش می ورزد تا زمینه های کاریابی را برای جوانان فراهم کند.

رئیس جمهور گفت که در بخش زراعت نیز تمرکز بیشتر صورت خواهد گرفت. وی افزود با آنانیکه زمین های مردم را غصب نمودند مبارزه جدی خواهد شد.

اشرف غنی با اشاره به مشکل در قرارداد مِس عینک لوگر نیز گفت که این مشکل باید از طریق وزارت معادن و پترولیم هر چه زودتر بر طرف گردد.

آقای غنی در این دیدار همچنین در خصوص برخی موضوعات دیگر صحبت به میان آورد.

وی گفت که پروسه کانکور در سال جاری بصورت شفاف و متفاوت از سالهای قبل، برگزار خواهد شد.

همچنین آقای غنی در رابطه به صلح  گفت که همه برای آوردن صلح باید دست به دست هم دهند، زیرا جنگ امروز بر مردم کشور تحمیل گردیده است و کسانی که به راه غلط می روند باید جهت خود را تغییر دهند.

رئیس جمهور کشور تأکید کرد که قیمت جنگِ تحمیل شده در افغانستان گزاف است و اگر این جنگ تحمیل نمی گردید، می شد از منابع آن در اعمار هزاران مکتب، پوهنتون و شاهراه ها مصرف کرد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *