• انتشار: ۴ دلو ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۲:۲۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 31811
پرینت

هلاکت ۶۰ هراس افگن طالب در ولایت فاریاب

مقامات امنیتی از هلاکت ۶۰ جنگجوی طالبان به شمول چند فرمانده مهم آنها در ولایت فاریاب خبر داده اند.

به گزارش رها، مقامات امنیتی از کشته شدن ۶۰ طالب به شمول چند فرمانده کلیدی گروه طالبان در ولایت فاریاب خبر داده‌اند.

حنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین گفته است، روز گذشته(چهارشنبه، ۳ دلو) در نتیجه عملیات تهاجمی نیروهای امنیتی و قطعات خاص با حمایت نیروهای هوایی اردوی ملی و حمایت قاطع در ولسوالی قیصار ولایت فاریاب، معاون ولسوال خودخوانده طالبان، رئیس محکمه طالبان برای ولسوالی قیصار و مسئول مالی ۵ ولایت شمالی طالبان، همراه با ۵۶ تروریست دیگر کشته شدند.

رضایی در ادامه گفت که این عملیات در مناطق چنارشاخ، غوره‌ها، خواجه زیارتگاه و سیدآباد ترکمن‌ها از مربوطات ولسوالی قیصار، بالای مخفی‌گاه‌ها و موقعیت‌های تروریستان از زمین و هوا راه‌اندازی شد.

وی در ادامه گفت، در این عملیات‌ها مولوی خان‌آقا، معاون ولسوال خودخوانده‌ی طالبان برای ولسوالی قیصار، مولوی گندم علی، مسئول مالی ۵ ولایت زون شمال، مولوی حفیظ‌الله، رئیس محکمه طالبان برای ولسوالی قیصار و مولوی ناصر مشهور به فاریابی، فرمانده محلی طالبان همراه با ۵۶ تروریست دیگر کشته شدند.

رضایی در ادامه گفت، در این عملیات‌ها ۳ هراس‌افگن طالب نیز همراه با تجهیزات جنگی به اسارت نیروهای اردوی ملی درآمد.

وی افزود که در جریان این عملیات‌ها، یک مخفی‌گاه زیرزمینی تروریستان به همراه ۴ عراده موتر مختلف‌النوع و چندین عراده موترسایکل دشمن، تخریب و منهدم شدند.

به گفته سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین، در این عملیات مقادیر زیادی سلاح و مهات دشمن نیز به دست نیروهای امنیتی افتاده و نیز به نظامیان و غیرنظامیان آسیبی نرسیده است.

این در حالی است که چندی پیش قول اردوی شاهین هشدار داده که اگر هراس‌افگنان به صدای مردم(صلح) لبیک نگویند، با بمبها و گلوله‌های ما مواجه خواهند شد.

همچنین ریاست عمومی امنیت ملی از کشته شدن یک فرمانده گروه طالبان به نام سیف‌الله در ولایت هلمند خبر داده است.

در یک اعلامیه این ریاست آمده است، در نتیجه عملیات نیروهای قطعات خاص ریاست امنیت ملی، یک تن از فرماندهان گروه طالبان به نام مولوی سیف‌الله در ولسوالی دیشو ولایت هلمند کشته شده است.

در این اعلامیه تصریح شده است، در جریان این عملیات شش قرارگاه طالبان منهدم و یک مقداری سلاح و مهمات مختلف‌النوع این گروه نیز به دست نیروهای امنیت ملی افتاده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *