• انتشار: ۸ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۴:۱۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30138
پرینت

هلاکت ۷۰ عضو طالبان در مناطق مختلف غزنی

دفتر مطبوعاتی فرماندهی امنیه ولایت غزنی اعلام کرده که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی و حمله هوایی حمایت قاطع در مناطق مختلف غزنی ۷۰ طالب مسلح کشته شده‌اند.

به گزارش رها، فرماندهی امنیه غزنی با نشر خبرنامه‌ا‌ی اعلام کرده در شبانه- روز گذشته طی درگیری مسلحانه و پنج مورد عملیات هوایی نیروهای هوایی افغان و ناتو در مناطق مختلف ولایت غزنی، ۷۰ طالب مسلح کشته و چندین عراده وسایط نقلیه و اسلحه شان تخریب شده است.
مل پاسوال غلام داود تره خیل قومندان امنیه غزنی گفته است که این مخالفان مسلح در درگیری و حمله های هوایی در مربوطات شهر غزنی و ولسوالی های قره باغ، مالستان، ده یک و واغز کشته شدند.
قومندان امنیه غزنی افزود که در این رویداد ها شش مخالف مسلح دیگر نیز زخم برداشتند و شش مخالف مسلح بازداشت شدند
در خبرنامه فرماندهی امنیه غزنی آمده که روز گذشته طی درگیری پولیس و طالبان در قریه میرک ولسوالی قره باغ ۴ طالب مسلح کشته شده و به نیروهای امنیتی و افراد غیرنظامی آسیبی نرسیده است.
فرماندهی پلیس غزنی افزوده که حوالی ساعت ۴ الی ۷ شام روز گذشته در نتیجه عملیات مشترک نیروهای هوایی افغان و ناتو در قریه جات موشکی، موچی، لایغ، نوده و ابراهیم خیل ولسوالی قره باغ، ۲۷ طالب مسلح کشته شده، یک عراده موترداتسون، یک میل زیکویک و چندین عراده موترسایکل شان تخریب شده است.

غزنی از جمله ولایات نا امن افغانستان است که در اکثر ولسوالی های آن طالبان نفوذ گسترده دارد. شهر غزنی مرکز این ولایت تابستان گذشته به دست طالبان سقوط کردو نگرانی‌ها از سقوط دوباره این شهر به دست طالبان نیز هر روز بیشتر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *