• انتشار: 12 ژانویه 2019
  • ساعت: 16:05
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 31571
پرینت

هلاکت ۱۷ جنگجوی مسلح طالبان در هلمند

مقامات امنیتی در وزارت دفاع از کشته‌شدن ۱۷ هراس‌افگن به شمول قاری ظاهر از فرماندهان طالبان در ولایت هلمند خبر داده‌اند.

به گزارش رها، وزارت دافاع با نشر یک اعلامیه گفته است، در نتیجه حمله هوایی نیروهای امنیتی در ولسوالی‌های واشیر و نهر سراج ولایت هلمند، ۱۴ هراس‌افگن کشته شده‌اند.

به گفته وزارت دفاع ، در این عملیات یک ذخیره‌گاه سلاح این هراس‌افگنان نیز منهدم شده است.

همچنین مأموران ریاست عمومی امنیت ملی با راه اندازی عملیات تجسسی قرارگاه “قاری ظاهر” از مسئولان طالبان را هدف قرار داده و از این محل مقادیری سلاح و مهمات بدست آورده اند.

براساس خبرنامه ریاست امنیت ملی این عملیات در مربوطات ولسوالی مارجه ولایت هلمند انجام شده است و از آن ۴۵۰۰ کیلوگرام مواد انفجاری، ۴ هزار کیلو گرام مواد مخدر از نوع تریاک، دو عراده موتر لنکروزر و لکسس، سه عراده موتورسایکل، ۳ عدد تلفن ثریا و یک پایه کمپیوترلب تاب بدست ماموران امنیت ملی بدست آمده است.

همچنین در این عملیات دو تن از محافظان قاری ظاهر نیز کشته شده و یک میل راکت و دو میل کلاشنیکوف به دست ماموران ریاست امنیت ملی افتاده است.

در خبر دیگر دفتر مطبوعاتی مقام ولایت ننگرهار صبح روز شنبه به نقل از وزارت دفاع اعلام کرده است که خاطب امیر، از فرماندهان کلیدی داعش که فراهم‌کننده‌ی مواد انفجاری و طراح حملات داعش در سراسر افغانستان بوده، در نتیجه حملات هوایی نیروهای خارجی در ولایت ننگرهار کشته شده است.

به گفته‌ی مقامات وزارت دفاع، با کشته شدن این فرمانده کلیدی داعش، این گروه در قسمت طرح حملات و فراهم کردن مواد انفجاری با مشکلات جدی روبرو خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *