• انتشار: ۲۳ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۱:۱۲
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 31583
پرینت

هلاکت فرمانده مهم طالبان با ۲۰ نفر از افرادش در فاریاب

مسئولان امنیتی از کشته شدن قاری تاج الدین فرمانده عمومی طالبان برای ولسوالی خواجه سبز پوش فاریاب همراه با ۲۰ نفر از افرادش خبر داده اند.

به گزارش رها، حنیف رضایی سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین گفته است که “روز گذشته در یک حمله هدفمند قطعات ویژه‌ی نیروهای امنیتی با مساعی وحمایت پهپادهای حمایت قاطع در قریه غُذاری ولسوالی خواجه سبز پوش ولایت فاریاب، قاری تاج الدین قوماندان عمومی طالبانِ ولسوالی خواجه سبزپوش همراه با ۲۰ تروریست دیگر کشته شده است.”

رضایی افزود که در این حمله بر قرارگاه قاری تاج الدین، ۱۵ شورشی نیز زخمی شده اند. به گفته‌ی او  ۱۲ تن دیگر نیز بازداشت شده است.

رضایی تأکید کرد که در این حمله تخریب ۳ قرارگاه “دشمن” منهدم و مقادیر زیادی سلاح،مهمات وچندین عراده وسایط دشمن شامل نیز بدست نیروهای امنیتی قرار گرفته است.

عبدالکریم یورش؛ سخنگوی فرماندهی پلیس فاریاب از باقی ماندن ۹ جسد به شمول جسد قاری تاج‌الدین در ساحه عملیات خبر داد.

آقای یورش گفت: دراین عملیات یک قرارگاه دشمن با بیشتر از ۲۰ عراده موترسایکل و مقداری از جنگ‌افزارهای آنها کاملأ تخریب و از بین برده شد.

وی افزود که این پایگاه یکی از پایگاه‌های آموزشی مخالفین به شمار می‌رفت که آنان آموزش‌های ماین‌سازی و غیره را می‌دیدند.

سخنگوی فرماندهی پلیس فاریاب می‌گوید که در این عملیات به افراد ملکی و نیروهای امنیتی هیچ نوع آسیبی نرسیده است.

سخنگوی فرماندهی پلیس فاریاب از ادامه عملیات‌ها در برابر مخالفین در این ولایت خبر داد و افزود که فعلا وضعیت امنیتی فاریاب خوب است و اوضاع تحت کنترل نیروهای امنیتی قرار دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *