• انتشار: ۵ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۶:۰۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23828
پرینت

هلال احمر چین کودکان مبتلا به سوراخ قلب را درمان می‌کنند

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت در دیداری که با هیأت هلال احمر جمهوری مردم چین داشت، انان وعده همکاری درمان کودکان مبتلا به سوراخ قلب را داده است.

در این دیدار که سفیر جمهوری مردم چین در کابل نیز حضور داشت، دربارۀ همکاری‌ها و تعاون هلال احمر جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری خلق چین بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

هیأت هلال احمر چین ضمن تأکید بر گسترش همکاری‌ها با هلال احمر افغانستان گفت که آن‌ها آمادۀ انتقال تعداى از کودک مبتلا به بیماری سوراخ قلب به چین هستند و این کودکان در ظرف پانزده روز تداوی خواهند شد.

همکاری آن‌ها در زمینۀ تداوی کودکان مبتلا به سوراخ قلب بخشی از تفاهم‌نامه‌یی است که درجریان سفر رسمى رئیس اجرایی به جمهورى مردم چین به امضا رسیده بود.

هیأت هلال احمر چین علاوه کرد که در آینده تصمیم دارد تا زمینۀ تداوی بیماران را در داخل افغانستان فراهم نموده و همچنان درمان از راه دور را روی دست گیرد.

رئیس اجرایی گفته است که حکومت تسهیلات لازم را به منظور انتقال کودکان برای تداوی به چین فراهم می‌سازد. به ریاست پاسپورت نیز هدایت داده شد تا در خلال یک روز پاسپورت والدین و کودکان مبتلا به بیماری سوراخ قلب را صادر کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *