• انتشار: 16 آگوست 2017
  • ساعت: 13:28
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23601
پرینت

هفده تن به اتهام قاچاق مواد مخدر در یک هفته گذشته دستگیر شده اند

مقام های دولتی می گویند که درجریان هفت روز گذشته، ۱۷ تن را در پیوند به ۲۰ قضیه جرایم مسکرات و مواد مخدر بازداشت و به مرکزعدلی و قضائی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر فرستاده است.

این افراد توسط پولیس از ولایات: کندز، ننگرهار، کابل، پروان، هلمند، سمنگان، نیمروز و هرات حین قاچاق مواد مخدر بازداشت شده اند.

خبرنامه ای که مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر منتشر کرده گفته است که از میان ۲۰ قضیه یاد شده ۶ قضیه آن که مشمول ۱۰ تن مظنون به قاچاق مواد مخدر نوع هیروئین هستند که توسط پولیس مبارزه علیه مواد مخدر از میدان هوایی بین المللی حامد کرزی بازداشت شده اند.

این افراد با استفاده از شیوه های جاسازی مواد در بطن های شان قصد حمل مواد مخدر نوع هیروئین را از کابل به شهر دهلی جدید داشتند.

به طور مجموعی از نزد بازداشت شدگان بیش از ۲۹۹ کیلوگرام هیروئین، بیش از ۷۱۴۸ کیلوگرام مورفین، بیش از۱۹۷۴ کیلوگرام تریاک، بیش از ۱۱۱۰ کیلوگرام چرس، ۶۳۰۰ کیلوگرام مواد کیمیاوی جامد، ۱۸۰ لیتر مواد کیمیاوی مایع، بیش از ۳۷۴ لیتر مشروبات الکولی، ۲ میل سلاح مختلف النوع، ۲۵ سیت تیلفون همراه و ۴ عراده موتر مختلف النوع کشف و ضبط شده است.

در همین حال در جریان ماه سرطان سال جاری ۳۵ قضیه به مظنونیت ۳۷ تن مظنون به جرایم مسکرات و مواد مخدر از ولایات مختلف کشور به مرکزعدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر مواصلت ورزیده بود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *