• انتشار: 27 سپتامبر 2015
  • ساعت: 16:34
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 2956
پرینت

هفت شهروند پاکستانی به اتهام انجام حمله های انتحاری بازداشت شدند

ریاست عمومی امنیت ملی در چندین عملیات خاص ضد تروریستی، ۲۳ تن تروریست را که ۷ تن آنان شهروندان پاکستان بودند و قصد انجام حملات انتحاری و تهاجمی را داشتند، بازداشت کردند.

مقام های ریاست امنیت ملی می گویند این افراد به دستور شورای کویته و شبکه حقانی قصد داشتند در ایام عید سعید اضحی در ولایات قندهار، بلخ، هلمند، نیمروز و لوگر حملات خود را انجام دهند.

با دستگیری این افراد از ۴ حمله بزرگ تروریستی در ایام عید جلوگیری به عمل آمده است.

در خبرنامه ای که از سوی این ریاست به نشر رسیده است، گفته از نزد تروریستان بازداشت شده چهار واسکت انتحاری، یک عراده ریکشا مملو از مواد انفجاری، یک میل زیکویک، ۶ میل کلاشینکوف، ۶ حلقه ماین بشکه ای، ۱۵۰ کیلو گرام مواد انفجاریه، ۱۶ حلقه بم دستی،۱۳ عدد شاژور، یک پایه مخابره، ۳ جوره دریشی نظامی، یک عراده موتر و دو عراده موترسایکل بدست آمده است.
آقای نبیل در صفحه فیس بوک خود نوشته است، “ریاست عمومی امنیت ملی به تمام هموطنان خود اطمینان می دهد که سپاهیان گمنام افغانستان، شب و روز در صدد خنثی سازی برنامه های شوم غیر اسلامی و انسانی دشمنان داخلی و خارجی میباشد.”

وی افزوده، مبارزه قاطعانه نیرو های امنیتی و دفاعی کشور در سر تا سر افغانستان ادامه داشته و به هر تحرک دشمن پاسخ دندان شکن می دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *