• انتشار: ۲۸ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۵۶
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 12428
پرینت

هفتاد فیصد اعضای گروه تروریستی داعش تقریبا هیچ دانشی از اسلام ندارند

اسناد و مدارک بسیاری که اخیرا از گروه تروریستی داعش به دست رسیده، نشان می دهد که بیش از ۷۰ فیصد اعضای این گروه، تقریبا هیچ دانشی از اسلام (از اسلامی که سران آن مدعی هستند) ندارند.

براساس این اسناد، بسیاری از جوانانی که به این گروه تروریستی می پیوندند، تقریبا هیچ دانشی از اسلام ندارند.

یک نهاد مخالف دولت سوریه از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ تمامی ورودی های این گروه تروریستی را از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ تحلیل کرده است و تحلیل های این نهاد نشان می دهد که تقربیا ۷۰ فیصد جوانانی که وارد سوریه شدند تا به این گروه بپیوندند تقریبا هیچ دانشی از اسلام ندارند و تنها اطلاعات بسیار کم و پایه ای دارند.

براساس این گزارش تنها ۵ فیصد این گروه دانش جویان سطح پیشرفته در اسلام هستند، و تنها ۵ جنگجویی که به این گروه طی مدت ذکر شده پیوستند، قرآن از حفظ بودند.

این اطلاعات در اخیتار اسوشیتد پرس گذاشته شده است.

اسوشیتد پرس نوشت؛ گروه تروریستی داعش از این ناآگاهی جنگجویان تازه واردش از اسلام استفاده کرده و به آنها نوعی از اسلام را نشان و اموزش می دهد که در راستای اهداف سرزمین گیری و قتل عام این گروه می باشد.

لازم به ذکر است که برحسب اتفاق، این یافته های نهاد مخالف دولت سوریه با اطلاعاتی که از سوی یک سازمان دیگر در بروکسل بلجیوم منتشر شده مطابقت دارد؛ این سازمان بلجیومی می گوید، اعضای تازه وارد گروه تروریستی داعش بیشتر “افراط گرهای مسلمان شده” هستند تا اینکه “مسلمان های افراطی” باشند.

این سازمان می گوید بیشتر اعضای این گروه، ابتدا شخصیتی افراط گری داشته اند سپس وارد اسلام شده اند.

براساس یافته های این سازمان، این اشخاص افرادی منزوی، ناسازگار و نامتناجس با اجتماع شان هستند که دقیقا با وعده های انهدام گری گروه داعش مطابقت دارند.

لازم به ذکر است که طی یک سال گذشته، همچنان که این گروه سرزمین از دست داده است، آمار سربازگیری های این گروه نیز به شدت کاهش یافته است.

بربنیاد یافته های همین سازمان، تقریبا تمامی مسلمانان واقعی دنیا، گروه تروریستی داعش و ایدولوژی گیج کننده این گروه را رد کرده اند.

وزیر داخله فرانسه چندی پیش گفته بود “ما هم اکنون با گروه داعش مواجه نیستیم، بلکه با افراد مواجه هستیم. هر کسی از هر جای دنیا بدون داشتن تجربه نظامی و یا دسترسی به سلاحی جواب مثبت به این گروه می دهد و خود را وابسته به این گروه اعلام می کند.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *