• انتشار: ۱۸ سنبله ۱۳۹۷
  • ساعت: ۲۲:۲۰
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 29126
پرینت

هشدار شدیداللحن جنرال دوستم به رئیس جمهور غنی

در صورت بی توجهی به این همه کشته ها، ترورها و انفجارها با خشم و طوفان خطرناک عدالتخواهی مردم مواجه خواهید شد

از هفدهمین سالروز ترور احمدشاه مسعود قهرمان ملی کشور در خیمه لوی جرگه گرامیداشت به عمل آمد. در این مراسم پیام جنرال عبد الرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری نیز قرائت شد.

وی در این پیام به خاطر ناتوانی در عمل کردن به وعده های زمان انتخابات از مردم عذرخواهی کرده و گفته است: من انجنیر برق و ساختمان نیستم ولی این توانایی را دارم که نقش مهم برای آوردن صلح در کشورم ایفا کنم.
معاون اول ریاست جمهوری از اینکه در این مملکت مجازات و مکافات وجود ندارد و کار به اهل کار سپرده نمی شود و فقط زمینه برای آدم های چاپلوس، استفاده جو و نیرنگ باز مهیا می باشد انتقاد کرد.
در ادامه این پیام آمده است: ما شاهد هستیم که در حق شخصیتهای وطن پرست چون نظام الدین قیصاری ظلم و تعدی صورت می گیرد و سربازانش که در دفاع از مردم و میهن قرار گرفته بودند، به گلوله بسته می شوند.
جنرال دوستم عنوان کرده است: حکومت و دوستان بین المللی ما بدانند که در نقطه نقطۀ افغانستان چنین اعمال ظالمانه صورت می گیرد و در برابر آن نباید بی اعتنا باشند و باید عاملین آن ها را به جزای اعمال شان برسانند.
وی در ادامه پیام خود خاطر نشان ساخت: از پشت این تریبون اعلام می کنم که من و ائتلاف بزرگ ملی در برابر این قضایا بی اعتنا نیستیم، ذره ذره آن را حساب می کنیم و جواب می خواهیم تا در برابر سرنوشت ملت ما چنین بازی های مغرضانه صورت نگیرد.
آقای دوستم خطاب به اشرف غنی گفته است: جناب رئیس صاحب جمهور در قبال این همه کشته ها، ترورها و انفجارها بی اعتنا نمانید و روی آن مسئولانه تصمیم بگیرید و بیشتر از این خشم مردم را بر نینگیزید وگرنه با طوفان خطرناک عدالتخواهی مردم مواجه خواهید شد و بدانید که افغانستان در حالت بن‌بست و سردرگمی قرار گرفته و وطن پرستان و مجاهدین در برابر آن بی اعتنا نمی مانند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *