• انتشار: 3 آگوست 2017
  • ساعت: 14:42
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23226
پرینت

هشت تن از مقام های بلندپایه وزارت دفاع به زندان محکوم شدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که هشت مقام بلند پایه‌ی این وزارت به اتهام فساد اداری و اختلاس محاکمه و به زندان محکوم شده اند.

این افراد متهم به اختلاس بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دالر آمریکایی از تیل وزارت دفاع و جبران خسارت ۴ میلیون افغانی بابت تاوان سه پایه جنراتور این وزارت هستند.

ریاست محکمه جرایم سنگین مبارزه با فساد اداری در رابطه به این قضیه ها متهمان را به جبران خسارت و زندان محکوم کرده است.

دگروال محمود برعلاوه جبران خساره به مدت ۲۰ سال حبس تنفیذی، دگروال عبدالعظیم برعلاوه جبران خساره به مدت ۱۸ سال حبس تنفیذی، بریدجنرال فضل الله برعلاوه جبران خساره به مدت ۷سال حبس تنفیذی و دگروال عبدالمعروف برعلاوه جبران خساره به مدت ۲ سال و ۲ ماه حبس تنفیذی محکوم شدند.

همچنین تورنجنرال عبدالقدیر برعلاوه جبران  خساره به مدت ۲ سال و ۲ ماه  حبس تنفیذی، بریدجنرال اصغر برعلاوه جبران خساره به مدت یک سال و یک ماه حبس تنفیذی، تورن محمد هارون برعلاوه جبران خساره به مدت ۲ سال و ۲ ماه حبس تنفیذی و تورن احمدجان برعلاوه جبران خساره به مدت یک سال و یک ماه حبس تنفیذی محکوم شدند.

محکمه می گوید که محکومان به مجازات طبق قوانین افغانستان حق استیناف طلبی دارند.

وزارت دفاع می گوید که رهبری وزارت دفاع ملی مبارزه با فساد را در اولیت های کاری خویش قرار داده و به مردم شریف افغانستان اطمینان می دهند که در راستای این امر از هیچ گونه سعی و تلاش دریغ نمی ورزند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *