• انتشار: ۶ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۷:۳۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20392
پرینت

هزاران تن در شبرغان حمایت خود را از دوستم اعلان کردند

هزاران تن از هواداران جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری در حمایت از او همایشی را در شبرغان برگزار کردند.

عنایت‌الله بابر فرهمند، رئیس دفتر آقای دوستم روز چهارشنبه (۶ ثور) از این شهر گفت که این همایش به منظور اتخاذ تصمیم برای برگزاری همایش “سراسری و گسترده” در این مورد برگزار شد.

آقای فرهمند افزود که اشرف غنی، رئیس جمهوری پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۳ و رسیدن به مقام ریاست جمهوری به حامیان خود پشت کرده و “حقوق حزب جنبش ملی اسلامی و اقوام ترکتبار کشور” را نادیده گرفته است.

او تاکید کرد که اختیارات و صلاحیت‌های معاون رئیس جمهوری به همان صورتی که در قانون اساسی ذکر شده و تقسیم صلاحیت‌ها در ساختار نظام ایجاب می‌کند، باید به او برگردانده شود.

رئیس دفتر آقای دوستم افزود که دولت در استخدام نخبگان ترکتبار افغانستان در مناصب دولتی به گونه‌ای “تبعیض” قایل می‌شود، که در حال حاضر در هیچ‌یک از وزارتخانه‌ها شمار کارمندان ترکتبار به یک درصد هم نمی‌رسد.

آقای فرهمند گفت که هواداران جنبش ملی اسلامی همچنین نسبت به “تمرکز قدرت” در کاخ ریاست جمهوری معترض هستند. به گفته او، نیاز است که قدرت باید تقسیم شود.

نگرانی دیگری را که او در مصاحبه خود مطرح کرد، تلاش‌هایی برای “تجزیه” حزب جنبش ملی اسلامی و تشکیل حزب جدیدی زیر عنوان “جنبش ملی اسلامی نوین” است، اما او از فرد یا مجموعه خاصی در این مورد نام نبرد.

رئیس دفتر جنرال عبدالرشید دوستم هشدار داد که اگر حکومت به خواست‌های معترضان توجه نکند، آنها همایش‌های بیشتر و بزرگ‌تری را در داخل و خارج از کشور سازمان خواهند داد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *