• انتشار: ۱۸ دلو ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۹:۰۴
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 32060
پرینت
رئیس جمهور در مراسم اختتمامیه سیمنار پلیس قطعات خاص

هرکسی‌ را که در مقابل دولت سلاح به دست می‌گیرد، نابودش کنید

هر کسی‌که در مقابل دولت دست به سلاح می‌برد، دشمن است و نابودش کنید. من از کسانی نیستم که یک روز آنان را دوست می‌خوانند و روز دیگر دشمن، زیرا تعریف من از دشمن واضح است.

به گزارش رها، به نقل از خبرنامه ارگ، محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، ظهر امروز در مراسم اختتامیۀ سیمینار رهنمودی و ارزیابی کارکردهای یک‌سالۀ پلیس قطعات خاص وزارت امور داخله، اشتراک و سخنرانی کرد.

این مراسم که در تالار وزارت امور داخله برگزار گردیده بود، رئیس‌جمهور در سخنرانی خویش، گفت که این سیمینارهای سالانه در راستای آموزش‌های مسلکی نیروها و جلوگیری از تلفات، ارزش حیاتی دارد. وی افزود که منسوبین قطعات خاص، مرگ را باچشم مشاهده می‌کنند، اما از مرگ نمی‌هراسند و مرگ از آنان فرار می‌کند.

رئیس‌جمهور غنی به مسئولین امنیتی و دفاعی هدایت داد که جلوگیری از تلفات سربازان از اهداف مهم آنان درسال آیندۀ باشد. وی افزود: بالای قطعات خاص که در زمینۀ جلوگیری از تلفات ملکی و پلیس نقش اساسی دارند، سرمایه‌گذاری بیشتر صورت می‌گیرد و به پیشنهادات شان توجه می‌شود.

محمداشرف غنی گفت: هر آن کسی‌که در مقابل دولت دست به سلاح می‌برد، دشمن است و نابودش کنید. وی افزود: من از جملۀ کسانی نیستم که یک روز آنان را دوست می‌خوانند و روز دیگر دشمن، زیرا تعریف من از دشمن واضح است و اعمال‌شان ثابت می‌سازد که دشمنان اند.

رئیس‌جمهور خطاب به منسوبین قطعات خاص پلیس، گفت که ما صلح می‌خواهیم، مگر صلح از موقف ضعیف نه، بلکه به‌قوت و شمشیر شما به‌دست می‌آید. در حضور و موجودیت شما، دولت صلح را گدایی نمی‌کند و نه هم در موقف ضعیف هستیم. وی افزود که ما صلح باعزت می‌خواهیم، صلحی که موجودیت نیروهای ما را قانون مشخص‌کرده و روی آنان سرمایه‌گذاری شده‌است.

محمداشرف غنی با تأکید گفت که هیچ‌کسی به نیروهای امنیتی و دفاعی ما به‌چشم  حقارت دیده نمی‌تواند، زیرا آنان محافظان عزت و حیثیت افغانستان هستند. وی افزود که نیروهای امنیتی ما ملی، مسلکی و غیر سیاسی می‌باشند.

عبدالصبور قانع معین اول وزارت امور داخله، مل‌پاسوال میراحمد عظیمی قوماندان عمومی قطعات خاص و سمونمل سید نورحسن قوماندان مرکز تعلیمی قطعات خاص پلیس، ضمن خو‌ش‌آمدید به رئیس‌جمهور، از توجه همیشگی وی به نیروهای دفاعی و امنیتی، قدردانی کردند.

آنان سیمینار پنج روزه را برای تشخیص چالش‌ها، مشکلات و راه حل‌ها و همچنان شریک‌سازی تجارب نیروهای امنیتی مفید خوانده، افزودند که پلیس ملی افغانستان به رهبری مدبرانۀ شما در راستای تطبیق قانون، تأمین نظم جامعه و سرکوب دشمن به مبارزات خود ادامه می‌دهند و تطبیق امر و هدایت، وظیفۀ ما می‌باشد.

همچنان آنان خاطرنشان کردند که قطعات خاص پلیس، تمام دسیسه‌های دشمن را خنثی نموده و به مراکز دشمن عملیات‌ها را انجام می‌دهند. ما به نمایندگی از تمامی پلیس ملی به شما اطمینان می‌دهیم و سوگند یاد می‌کنیم که آرمان‌های دشمن را به‌خاک یکسان می‌نمائیم.

در این مراسم، رئیس‌جمهور غنی به خوش‌حال سعادت معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله رتبۀ فوق‌العادۀ مل پاسوالی و همچنان به دو تن از منسوبین قطعات خاص، هریک څارمن ضیاءالحق و څارمن رازمحمد، مدال‌های “ښه ‌پوځی خدمت” را اهدا کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *