• انتشار: 18 فوریه 2019
  • ساعت: 17:31
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32474
پرینت
صلاح‌الدین ربانی با سفیر هند در کابل دیدار کرد

هراس‌فکنی، تهدیدی بزرگ برای جهان

صلاح‌الدین ربانی، وزیر امور خارجه افغانستان، با ویجی کمار، سفیر هند در کابل دیدار نمود.

صلاح‌الدین ربانی دراین دیدار هراس افکنی را یک تهدید بزرگ جهانی خواند و تأکید نمود برای مبارزه با این پدیده شوم تمام کشورهای جهان باید به صورت مشترک و جدی تلاش کنند.

سفیر جمهوری هند مقیم کابل، نیز از ابراز همدردی مردم و دولت افغانستان با مردم و دولت هند به خاطر حمله تروریستی در جامو و کشمیر هند، ابراز قدردانی نمود.
در این دیدار همچنان روی روابط دوجانبه، همکاری های منطقه‌ای، مبارزه با هراس افگنی، توسعه همکاری های سه جانبه افغانستان- هند- چین، گفتگوهای صلح، انتخابات ریاست جمهوری و برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح، بحث و گفت‌وگو شد.

قابل ذکر است به دنبال حمله تروریستی هفته گذشته بر کاروان نیروهای هندی در کشمیر، مقامات هندی انگشت اتهام را به سوی پاکستان دراز کرده تهدید نمودند در صورتیکه اسلام‌آباد به این رویه خود ادامه دهد، هند مقابله به مثل می کند.

علاوه بر هند، ایران نیز پاکستان را دلیل حمله تروریستی بر سربازان سپاه پاسداران در استان سیستان و بلوچستان خود دانست و در این مورد به پاکستان هشدار داد.

به باور کارشناسان اینک اجماع منطقه‌ای برای فشار بر پاکستان جهت قطع حمایت خود از گروه‌های تروریستی در حال شکل گرفتن است، مسأله‌یی که افغانستان سالهاست فریاد می‌زند.   

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *