• انتشار: 18 سپتامبر 2018
  • ساعت: 14:23
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 29322
پرینت
رئیس جمهور در دیدار با مسئولان امنیت ملی

هدف دولت ایجاد وحدت ملی و مذهبی در افغانستان است

اشرف غنی: امنیت ملی افغانستان به تمام مردم تعلق دارد، هیچگونه سیاست، حزبی، قومی و سمتی در آن جای ندارد.

اشرف غنی رئیس جمهور امروز با هیأت رهبری و مسئولان ریاست عمومی امنیت ملی دیدار کرد.

در این دیدار که در یکی از قرارگاه‌های ریاست عمومی امنیت ملی انجام شد، غنی گفت: امنیت افغانستان حاصل تلاش‌های شبانه روزی سربازان این کشور است و اقدامات نیروهای امنیتی زمینه را برای پایان دادن به بحران چهل ساله در کشور فراهم آورده است.
وی تصریح کرد: امنیت ملی افغانستان به تمام مردم تعلق دارد، هیچگونه سیاست کوچک، حزبی، قومی و سمتی در آن جای ندارد.

غنی با بیان اینکه مصئونیت کاری و جانی کارمندان امنیت ملی، اولویت مهم حکومت است، افزود: دولت تلاش می‌کند تا برای کارمندان امنیت ملی امکانات زندگی آبرو مندانه را فراهم کند.
آقای غنی خاطرنشان کرد که رهبری امنیت ملی، یک طرح واضح در زمینۀ مصئونیت پس از بازنشستگی را ارائه کند و من در این زمینه اقدام اساسی می‌کنم.

رئیس جمهور افغانستان با اشاره به اینکه نوع جنگ تغییر کرده است، گفت: امروز جنگ، جنگ اطلاعاتی و استخباراتی بوده و برضد مردم ما جاری است.
غنی با بیان اینکه ما تلاش داریم افغانستان دوباره به پایگاه تروریسم بین‌المللی و منطقه ‌ی تبدیل نشود، خاطر نشان کرد: هدف دولت ایجاد وحدت ملی و مذهبی در افغانستان است.
وی ادامه داد: ما به دنبال وحدت ملی در افغانستان و خواهان پایان جنگ در این کشور و فراهم کردن زمینه پیشرفت برای نسلهای آینده هستیم.

رئیس جمهوردر مورد راهبرد جدید آمریکا در افغانستان گفت: این استراتیژی خواست ۴۰ ساله مردم افغانستان است.

وی با بیان اینکه زمینه صلح نسبت به هر زمان دیگری بیشترفراهم شده، تاکید کرد: نیروهای امنیتی کشورکه جایگزین نیروهای خارجی شده است به خوبی وظایف خویش را انجام می دهد و با گذشت زمان توانایی های شان بیشتر و بهتر می شود.
مچنین در این دیدار، “محمد معصوم ستانکزی” رئیس عمومی امنیت ملی نیز صحبت کرد و گفت کارمندان امنیت ملی افغانستان دارای مغز آرام، فکر باثبات و ارادۀ قوی به خاطر دفاع از وطن و مردم خویش می‌باشند.

وی افزود: ظرفیت‌ها و کادرهای که در امنیت ملی فعالیت دارند، سرمایۀ ملی افغانستان اند و در چندین جبهه، هم در کشف، ضد جاسوسی، ضد تروریزم و هم در جلوگیری از اختلال در اقتصاد کشور مصروف می‌باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *