• انتشار: 17 دسامبر 2015
  • ساعت: 16:07
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 5197
پرینت
عطا محمد نور:

هدف دهشت افکنان، کشورهای آسیای میانه است!

عطا محمد نور، سرپرست ولایت بلخ می گوید که هدف دهشت افکنان از تغییر دادن جبهه جنگ دست یابی به کشورهای آسیای میانه است.

 

آقای نور، امروز در نشست دور سوم گفتگوهای افغانستان و آسیای مرکزی در شهر مزارشریف با بیان این مطلب از کشورهای منطقه خواست که باید برای سرکوب هراس افگنان با هم متحد شوند.

نور گفت: “بیایید پیش از آن که هراس افگنانی، چون گروه طالبان و حرکت اسلامی آسیای میانه (IUM) شریر ترین آنان یعنی داعش، بر این منطقه سایه افگند دست به دست هم دهیم و برای پیشگیری از ظهور و تباه کاری آنان همدیگر را یاری جدی برسانیم”.

سرپرست ولایت بلخ تصریح می کند: ” در ناامن سازی و جابجایی  تروریست ها به شمال افغانستان مقصد نهایی آسیای میانه می باشد، قبل از اینکه فرصت ها از دست برود جلو این فاجعه و حرکت خطرناک را باید گرفت”.

گفتنی است، امروز انستیتیوت مطالعات استراتیژیک افغانستان دور سوم گفتگوهای مشترک افغانستان و آسیای مرکزی را در شهر مزارشریف برگزار کرد.

داود مرادیان، رئیس این انستیتیوت می گوید: “هدف اصلی این نشست ایجاد فضای اعتماد سازی و بحث و گفتگو برای تقویت بیشتر همکاری ها در منطقه است”.

این نشست برای دو روز ادامه می یابد که در آن نمایندگان ارشد دولت ها و نهادهای کشورهای ازبکستان، امریکا، ایران، پاکستان، تاجکستان، ترکمنستان، ترکیه، روسیه، قزاقستان، قرغیزستان، مصر، هند و همچنان نمایندگانی از سازمان همکاری های اسلامی، سازمان امنیت و همکاری اروپا و مرکز دیپلوماسی پیشگیرانه برای آسیای مرکزی سازمان ملل متحد حضور دارند.

این در حالیست که  دور اول و دوم این گفتگوها پیش از این در ولایات کابل و هرات  برگزار شده بود.

#کلید

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *