• انتشار: ۲۶ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۱:۲۲
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 12338
پرینت

هانگری در مرزهایش از مترسک برای جلوگیری از ورود مهاجرین استفاده می کند

هانگری (مجارستان) به تازگی مترسک هایی شبیه به پولیس های سرحدی اش در مرزهایش نصب کرده تا مهاجرین را از ورود به کشورش باز دارد.

جای تعجب نیست که بدانیم مقامات کشورهای اروپایی و بخصوص هانگری (مجارستان) به دنبال آنند تا از ورود بیشتر مهاجرین به کشورشان جلوگیری کنند.

از میان اعضای راست گرای دولت هانگری بیشترین خطر را نسبت به ورود مهاجرین سیل آسای سوریه ای و دیگر کشورها به کشورشان احساس می کنند و بارها نسبت به این موضوع اظهار نگرانی کرده اند.

طی سال گذشته، این کشور حصارهای طویلی در مرزهایش برپا کرد تا از ورود مهاجرین به کشورش که قصد رسیدن به کشورهای اروپایی غربی را دارند جلوگیری کنند.

واشنگتن پست نوشت؛ با وجود این حصارها (فنس) همچنان بسیاری از مهاجران و بویژه مهاجران سوریه ای اقدام به عبور از مرز می کنند.

اما نیروهای امنیتی این کشور به تازگی، شیوه ای جدیدی را برای جلوگیری از ورود مهاجرین به کار گرفته اند و به گفته مقامات این کشور کار ساز هم بوده است.

مقامات مرزی این کشور به تازگی مترسک هایی را در مرزهایش نصب کرده که شبیه به پولیس مرزی این کشور است و مهاجرین با ترس از این که اگر با پولیس مواجه شوند ممکن است به کشورشان بازگشت داده شوند، ریسک نمی کنند و اقدام به عبور نمی کنند.

گفته می شود این مترسک ها از ریشه چغندر قند ساخته شده و براساس گزارش نیروهای امنیتی این کشور، طی یک ماه گذشته هیچ مهاجری از مرزهایی که در ان مترسک نصب شده عبور نکرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *