• انتشار: 12 آگوست 2015
  • ساعت: 18:06
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 1690
پرینت

هئیتی از مقامات بلند پایه دولتی به پاکستان اعزام می شود

پس از اظهارات صریح رئیس جمهوری و رئیس اجرایی کشور مبنی بر دخالت حکومت پاکستان در امور داخلی کشور و ناامنی های اخیر، قرار است هئیتی از مقامات بلند پایه دولتی به پاکستان اعزام شود.

قرار است این هئیت مدارکی را مبنی بر مداخله حکومت پاکستان در امور داخلی و ناامنی های اخیر در کشور به مقامات حکومت پاکستان ارایه کنند.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری پس از گذشت تقریبا یک سال از حکومتش، اظهارات تندی را علیه پاکستان کرد و گفت افغانستان از دولت پاکستان انتظار تامین صلح در کشور را داشت اما در عوض پیام جنگ از این کشور فرستاده می شود.

بر همین اساس، رئیس جمهوری هئیتی از مقامات بلند پایه دولتی را با به دست داشتن مدارکی از این دخالت های پاکستان در امور داخلی به این کشور اعزام می کند.

گفته می شود رحمت الله نبیل رئیس امنیت ملی کشور، معصوم استانکزی، سرپرست وزارت دفاع و صلاح الدین ربانی در میان هئیت اعزامی به پاکستان باشد.

به باور برخی آگاهان دولت افغانستان باید مدارکی را در این خصوص در جلسه ای علنی به حکومت پاکستان ارایه کند تا همگان بدانند که مشکل اصلی در کجاست.

همچنین انتظار می رود که این هئیت مدارک خود را به شورای امنیت سازمان ملل نیز ارائه کنند.

عبدالغدیر زازی، رئیس کمیته بین الملل مجلس نمایندگان می گوید “اگر پاکستان موضع روابط خارجی خود را تغییر ندهد ما تمامی روابط دیپلوماتیک خود را با این کشور قطع خواهیم کرد. ”

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *