• انتشار: ۲۲ دلو ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۷:۰۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 26356
پرینت
در پیوند به طرح ترور جنرال عبدالرازق

نی: نهادهای امنیتی و رسانه ها پیش از حکم دادگاه از انتشار اتهام خودداری کنند

دفتر حمایت از رسانه های آزاد افغانستان یا (نی) در پیوند به خبر چند روز پیش در خصوص طرح ترور جنرال عبدالرازق توسط مدیر پیشین رادیو محلی کلید در قندهار می گوید که نهادهای امنیتی پیش از حکم نهایی دادگاه از انتشار اتهام خودداری کنند.

هفته گذشته خبری در رسانه ها به نقل از نهادهای امنیتی در ولایت کندهار منتشر شد که گویا کارمند یک رسانه محلی در آن ولایت قصد ترور جنرال عبدالرازق فرمانده پولیس ولایت کندهار را داشته است.

گزارش ها حاکی از آن بود که «احمدالله سرگند» مدیرمحلی رادیو کلید در قندهار قصد داشته با مواد منفجره جاسازی شده در میکروفونش، جنرال عبدالرازق را ترور کند.

دفتر حمایت از رسانه های آزاد افغانستان اما می گوید که احمد الله سرگند تقریبا از سه ماه پیش تاکنون به اتهام همکاری با گروه های مسلح در بازداشت اداره امنیت ملی بوده است.

این دفتر همچنین می افزاید که میکروفون متذکره نیز در دفتر رادیو محلی کلید تقریبا یک هفته پیش از سوی نهادهای امنیتی کشف و خنثی شده بود.

این دفتر علاوه می کند که نشر و پخش موارد اتهام از سوی نهادهای امنیتی علیه متهمی که هنوز دادگاه درباره اش تصمیم نگرفته، یک اقدام عجولانه و خلاف قانون می باشد.

نی همچنین می گوید با توجه به شرایط حساس موجود، این اتهام ها می تواند بر زندگی اعضای خانواده، همکاران و دوستان آقای احمدالله سرگند تاثیر منفی بگذارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *